Header Color:
Main Color:
Bottom Color:
Background Image:
 • background1
 • background2
 • background3
 • background4
 • background5
 • background6
 • background7
 • background8
 • background9

فرآیند اجرایی سرمایه گذاری در بورس

تکمیل احراز هویت مشتری

  اولین گام جهت ورود به بازار سرمایه تکمیل فرم مشخصات مشتری است.   در این فرم از مشتری خواسته می شود تا مشخصات فردی  (نام و نام خانوادگی، مشخصات شناسنامه، شماره ملی) و اطلاعات تکمیلی ( شغل، میزان دارایی، درآمد و میزان آشنایی با بورس و مفاهیم مالی  و به صورت اختیاری) را بیان نماید. همچنین شماره حساب بانکی خود را جهت انجام معاملات به کارگزاری اعلام نماید

 

    دريافت كد معاملاتی (کد بورس)

سرمایه گذار براي شروع به سرمايه گذاري در بورس نيازمند كد معاملاتي است. كد معاملاتي يك كد واحد است كه به وسيله آن، سرمایه گذار در سامانه اطلاعاتي بورس شناسايي مي شود. براي ايجاد كد ، سرمایه گذار بايد اصل شناسنامه و اصل كارت ملي خود را به نمایندۀ كارگزاری ارائه دهد تا پس از اينكه مشخصات وی در سيستم ثبت گردید، با مراجعه به شركت كارگزاري (معمولا پس از دو روز كاري ) از كد معاملاتي خود آگاه گردد.

ايجاد كد معاملاتي رايگان بوده و كارگزاران براي اين كار دستمزدي از سرمایه گذار دريافت نخواهند كرد. كد معاملاتي از سه حرف اول نام خانوادگي و يك عدد 5 رقمي تشكيل مي شود.  با دريافت اين كد سرمایه گذار می تواند نسبت به سرمايه گذاري در بورس اقدام نماید. 

   

  فرم های درخواست خريد سهام
  پس از انتخاب شركت مورد نظر جهت سرمایه گذاری و مراجعه به شركت كارگزاري و واريز وجه به حساب شركت (یا واریز از طریق دستگاه POS ) نوبت به پر کردن فرم درخواست خريد ميرسد. در قسمت اول اين فرم،  سرمایه گذار مشخصات شناسنامه اي خود را به همراه كد ملي، آدرس، شماره تلفن  درج می نماید. در قسمت های بعد نام شركت يا شركت هاي مورد نظر براي خريد را به همراه تعداد سهام مورد درخواست و مبلغ سرمايه گذاري درج می نماید. سپس برگه را امضا و به مسئول سفارش هاي شركت كارگزاري تحويل می دهد. 
  پس از امضا توسط نمایندۀ کارگزار و درج زمان ثبت سفارش بر روی فرم درخواست خرید، فرآیند تکمیل سفارش خرید کامل می گردد. سرمایه گذار می تواند پس از خرید سهام  اصل سند سهام خود را پس از 2 روز کاری از کارگزاری مورد نظر دریافت نماید .

   

  فرم های درخواست فروش سهام

  اگر سرمایه گذار تصميم به فروش سهام خود داشته باشد، بايد اصل سند سهام، شناسنامه و کارت ملی خود را همراه داشته و به شركت كارگزاري خود مراجعه نماید.  همانند فرم های درخواست خريد، سرمایه گذار در ابتدا مشخصات شناسنامه اي خود را به همراه كد ملي، آدرس، شماره تلفن و كدمعاملاتي ثبت مینماید.در بخش بعدي نام شركت يا شركتهاي مورد نظر براي فروش را به همراه تعداد سهام مورد درخواست درج نموده و به مسئول سفارش های شرکت کارگزاری تحویل میدهد. پس از امضا توسط نمایندۀ کارگزار و درج زمان ثبت سفارش بر روی فرم درخواست فروش، فرآیند تکمیل سفارش فروش کامل می گردد.

  نکات مهم 
  1) واریز وجوه حاصل از فروش سهام پس از 3 روز کاری (به غیر از پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیل رسمی)  انجام میگردد. 
  2) سرمایه گذار می تواند در همان روز از محل فروش، خرید نماید (مبالغ خرید و فروش سهام در پایان هر روز با یکدیگر تهاتر می شود).
  3) فقط در مورد صندوق های ETF (صندوق های با درآمد ثابت) و اوراق مشارکت، تسویه آن پس از یک روز کاری صورت می گیرد و از محل فروش، تهاتر انجام نمی شود.

  نکته مهم درخصوص فروش سهام
  اگر سرمایه گذار در نظر داشته باشد تا برای فروش سهام خود به کارگزاری دیگری مراجعه نماید، باید اصل شناسنامه، اصل کارت ملی، اصل سند سهام مورد نظر و نیز شماره حساب خود را به همراه داشته باشد.

  مدارک مورد نیاز را به مسئولین واحد پذیرش کارگزاری ارائه نموده وپس از تکمیل فرم های موردنظر (فرم های تغییر ناظر و احراز هویت) مسئول پذیرش درخواست فروش سهم سرمایه گذار را آماده نموده که پس از امضای سرمایه گذار، فرآیند فروش آن انجام و مبلغ حاصل از فروش سهام پس از 3 روز کاری به حساب سرمایه گذار واریز می گردد.

  محاسبه کارمزد خرید سهام بورس:

  0/4 درصد کارمزد کارگزاری + 0/086 درصد کارمزد سایر نهادها = 1/00486 * مبلغ سرمایه گذاری = کارمزد نهایی

  محاسبه کارمزد خرید سهام فرابورس:

  0/4 درصد کارمزد کارگزاری + 0/087 درصد کارمزد سایر نهادها = 1/00476 * مبلغ سرمایه گذاری = کارمزد نهایی

  محاسبه کارمزد فروش سهام بورس:
  0/4 درصد کارمزد کارگزاری + 0/129 درصد کارمزد سایر نهادها + 0/5 درصد مالیات = 0/98971 * مبلغ سرمایه گذاری = کارمزد نهایی

  محاسبه کارمزد فروش سهام فرابورس:
  0/4 درصد کارمزد کارگزاری + 0/111 درصد کارمزد سایر نهادها + 0/5 درصد مالیات = 0/98989 * مبلغ سرمایه گذاری = کارمزد نهایی  

   


  معاملات مرکز تماس (Call Center)

  مرکز تماس با هدف ارتقاء کیفیت پاسخگویی به سرمایه گذاران، توسط شرکت کارگزاری کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران راه اندازی شده است و مشتریان میتوانند از طریق تماس با شماره (021) 81021470 از خدمات این مرکز استفاده کنند.

   

    شرایط لازم برای مشتریان مرکزتماس

  مشتریان حقیقی حائز شرایط ثبت نام (ماده 4 آیین نامه معاملات در شرکت بورس اوراق بهادار)

  1-داشتن حداقل 20 سال تمام

  2-نداشتن منع معاملات اوراق بهادار و کالا که توسط سازمان یا سایر مراجع ذیصلاح اعلام باشد.


  نکته: شخص معرفی شده از سوی مشتریان حقوقی باید حائز شرایط فوق نیز باشد.


  مشتری مؤظف است شماره تلفن یا شماره تلفنهای خود را درقالب قرارداد فیمابین صرفاً به شماره تلفن های اعلامی محدود نماید و در صورت تماس وی از شماره تلفنهای خارج از قرارداد، کاربر پاسخگوی عضو مکلف است یک تا پنج سؤال امنیتی شخص مندرج در صفحه اطلاعات مشتری را پیش از گرفتن دستورات وی از مشتری پرسش نماید و در صورت اشتباه بودن پاسخ، قرارداد را معلق و مراتب را به طور رسمی به  مشتری جهت تعیین وضعیت آتی قرارداد اطلاع دهد (ماده 6 آیین نامه معاملات در شرکت بورس اوراق بهادار).

   

  در صورت وارد کردن 3 مرتبه رمز عبور اشتباه توسط مشتری خدمات مرکزتماس برای شخص مزبور غیرفعال شده و فقطبا مراجعه مجدد مشتری به شرکت کارگزاری فعال میگردد (ماده 9 آیین نامه معاملات در شرکت بورس اوراق بهادار).
  مشتری از طریق مرکزتماس میتواند در چارچوب مقررات و قرارداد منعقده با کارگزاری، سفارش تلفنی خود را ارسال، تغییر یا لغو نماید (ماده 23 آیین نامه معاملات در شرکت بورس اوراق بهادار).
  شخص دارنده رمزعبور و نام کاربری، مشتری است و باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشد و مسئول هر گونه معامله دریافت سفارشی است که توسط رمز عبور و نام کاربری او انجام میشود، همچنین خسارت و زیانی که در نتیجه عدم رعایت مقررات و قوانین توسط مشتری صورت بگیرد بر عهده وی میباشد. درصورت اثبات اشتباه و تقصیر از سوی پرسنل شرکت کارگزاری، مشتری هیچگونه مسئولیتی نداشته و میتواند خسارت احتمالی را با مراجعه به شرکت کارگزاری دریافت نماید.


    

  راهنمای پذیرش و عقد قرارداد مرکز تماس


  1) مراجعه به کارگزاری

  ارائه مدارک شناسایی (اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی)

  ارائه شماره حساب و شماره شباحساب بانکی

  آدرس و کد پستی 10 رقمی

   

  2) تکمیل فرم ها

  فرم مشخصات مشتریان

  فرم تغییر کارگزار ناظر (درصورت نیاز)

  قرارداد مرکزتماس

   

  3) کد معاملاتی (کد بورس)

  در صورت نداشتن کد بورسی پس از ارائه مدارک مورد نیاز و طی فرآیند 48 ساعت برای شما کد معاملاتیصادر میگردد 

   

  4) فعال سازی

  در صورت امضای قرارداد مرکزتماس برای شما نام کاربری و رمز عبور مرکزتماس ارائه خواهد شد و سپس با تماس گرفتن با شماره تلفن 81021470 (021) فعالسازی انجام می شود.

   

  5) ثبت درخواست

  ثبت سفارشات خرید و فروش تنها از طریق تماس و برقراری ارتباط با مسئول مرکزتماس انجام می گیرد و بلافاصله پس از آن سفارش شما در بخش معاملات مشاهده شده و اقدام لازم در جهت انجام هرچه بهتر سفارش انجام می گیرد.


  6) اصلاح سفارشات

  چنانچه قبل از انجام سفارش تصمیم به حذف و یا اصلاح آن داشته باشید، می توانید با تماس مجدد اصلاح سفارش خود را درخواست نمایید.


  ماده 4- حقوق و تعهدات عضو

  • شماره تلفنهاي مرکز تماس کارگزاري 81021470 (021) میباشد. عضو موظف است هرگونه تغییر در شماره های مزبور را از طریق سایت رسمی خود و حتی المقدور سایر روشهاي مقتضی به اطلاع مشتری برساند.
  • زمان دریافت سفارشهاي تلفنی از طریق مرکزتماس روزهاي شنبه تا چهارشنبه و از ساعت 8:30 لغایت 12 میباشد.
  • کاربر و رمز عبور استفاده از خدمات مرکز تماس کارگزاری را به صورت محرمانه و چاپی ظرف حداکثر یک هفته پس از امضای این قرارداد، در اختیار مشتری قرار دهد و ارایۀ خدمات آغاز گردد.
  • کلیۀ تماسهای مشتری با مرکز تماس ثبت میگردد و در زمان متعارف توسط کاربر پاسخگوی عضو وارد سامانۀ جامع  گردیده و در نوبت اجرا در سامانۀ معاملاتی قرار میگیرد. شماره پیگیری سفارش درخواست های دریافت شده قبل از قطع مکالمه توسط کاربر به مشتری اطلاع داده میشود.

  تبصره: تا زمان استفاده از PAM به جای OMS کلیه تماس های مشتری از طریق PAM نیز قابل اجرا خواهد بود.

  عضو مکلف است ترتیباتی اتخاذ نماید تا مشتری بتواند در هر لحظه با استفاده از شمارة پیگیری، از آخرین وضعیت سفارش خود مطلع گردیده و در صورت لزوم نسبت به ویرایش سفارش یا حذف آن اقدام نماید.

  فایلهای صوتی با مشخصات شماره تلفن مشتری، نام کاربری مشتری ،مدت زمان انتظار مکالمه، نام کاربر پاسخگوی عضو، تاریخ تماس، ساعت شروع، پایان ومدت تماس و شماره سریال مربوطۀ ایجاد شده صورت خودکاردر OMS بایگانی میگردند .

  تبصره : تا زمان استفاده از PAM به جای OMS فایلهای صوتی با مشخصات موضوع این ماده که در سرور ضبط مرکز تماس به صورت خودکار بایگانی میشوند قابل استناد خواهند بود .

  • در صورتی که صوت مشتری با مشخصات اعلامی توسط وی به صورت فاحش تطبیق ننماید، عضو باید از ارایۀ خدمات به وی امتناع نموده و به طرق متعارف کنترلهای لازم جهت حصول اطمینان از هویت مشتری را انجام دهد.
  • عضو مکلف است حسب درخواست مشتری، وضعیت حساب مشتری و عملیات انجام شده را در بازة زمانی مورد درخواست، به روش مقتضی در اختیار مشتری قرار دهد.


  ماده 6- حدود مسئولیت طرفین
  تنها دارنده نام کاربری و رمز عبور، مشتری است  مسئولیت استفادهو حفاظت از رمز عبور و نام کاربری و نیز مسئولیت انجام هرگونه معامله که دریافت سفارش آن از طریق نام کاربری و یا رمز عبور مشتری صورت میگیرد برعهده وی میباشد. مشتری همچنین مسئول خسارتهایی است که در نتیجۀ عدم رعایت قوانین و مقررات و مفاد این قرارداد توسط وی حادث شود. در صورتی که مشتری ثابت نماید نام کاربری و رمز عبور وی به واسطه تقصیر کارگزار یا کارمندان آن توسط شخص دیگری مورد استفاده قرار گرفته مسئولیتی نداشته و میتواند جهت دریافت خسارات احتمالی وارده به کارگزار مراجعه نماید.

  • طرفین قرارداد مجاز نمیباشند اسرار طرف دیگر را که بر حسب وظیفه در اجرای این قرارداد از آن مطلع شده یا در اختیار دارند بدون مجوز قانونی افشا نمایند، مگر حسب درخواست مراجع ذیصلاح.

  • طرفین قرارداد باید در اجرای موضوع قرارداد کلیۀ قوانین و مقررات مربوط به انجام معاملات اوراق بهادار مصوب ارکان ذیصلاح بازار سرمایۀ ایران را رعایت کنند.

  ماده 9- حل اختلافات

  با توجه به حاکمیت قانون بازار اوراق بهادار بر اختلافات ناشی از معاملات در این بازار، حل اختلاف طرفین این قرارداد در صورت عدم حصول توافق از طریق مذاکره فیمابین، مطابق مادة 36 قانون بازار اوراق بهادار جمهوري اسلامی ایران مصوب  1384 صورت میگیرد.


  ماده 23- ارسال/لغو درخواست ها
  سفارش های تلفنی خلاف مقررات نباید با استفاده از مرکزتماس پذیرفته و به سامانه معاملات ارسال شود. در این خصوص ضروری است سوابق این موضوع ثبت و نگهداری شده و نسبت به اطلاع رسانی به مشتری در خصوص عدم پذیرش سفارش تلفنی به نحو مقتضی اقدام گردد.
  معاملات اینترنتی

  سرمایه گذار با همراه داشتن مدارک شناسایی (اصل شناسنامه و اصل کارت ملی) به دفتر مرکزی شرکت کارگزاری مراجعه نموده و با تکمیل فرم احراز هویت و  فرم قرارداد اینترنتی نسبت به دریافت نام کاربری و کلمه عبور خویش اقدام می‌نماید .

  درصورتیکه مشتری دارای کد معاملاتی ( کد بورس) باشد، پس از حداکثر 24 ساعت، نام کاربری و کلمه عبور وی ایجاد و در اختیار وی قرار گرفته و سرمایه گذار می تواند اقدام به معاملات خود نماید. در غیر اینصورت اگر سرمایه گذار دارای کد معاملاتی نباشد، پس از 2 روز کاری و همزمان با اخذ کد معاملاتی نامبره، نام کاربری و کلمه عبور وی ایجاد و در اختیار نامبرده قرار می گردد. 

   

      وجوه واریزی

  در صورتیکه سرمایه گذار اقدام به خرید سهم نماید، جهت واریز وجوه مورد نیاز برای خرید اوراق بهادار، باید از طریق یکی از روش های زیر اقدام نماید:
  1)  واریز فیش نقدی (مراجعه به بانک)
  2) واریز از طریق دستگاه های POS  موجود در دفاتر کارگزاری
  3) واریز الکترونیکی 

   

   

  درخواست ثبت سفارش اینترنتی
  برای ثبت سفارش های خرید و فروش سهام، مشتری باید وارد وب سایت شرکت کارگزاری به نشانی: www.rahnamabroker.com شده و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود، وارد بخش مشتریان گردد. پس از ورود و از طریق منوی خدمات، با انتخاب درخواست های خرید و فروش، نسبت به ثبت سفارش های خود اقدام نماید. 
  نام شرکت، تعداد سهام و سقف قیمت مورد نظر، نوع سفارش و سایر موارد خواسته شده را وارد نموده و سپس سفارش خود را ثبت و ارسال می نماید.
  جهت پیگیری سفارش های ثبت شده، بعد از تأیید دستور خرید یا فروش،  شما می‌توانید از طریق  لیست درخواست ها نتیجه ارسال سفارش خود ر ا ملاحظه نمایید.
  متقاضی فروش سهام می بایست  آخرین گواهی نقل و انتقال سهام مورد نظر خود را به کارگزاری ارسال نماید تا گواهی کارگزار ناظر بررسی گردد. علاوه بر این، در صورت انجام معامله  پس از ٣ روز کاری (بجز پنجشنبه، جمعه و سایر روزهای تعطیل رسمی) امکان واریز وجه حاصل از فروش سهام به حساب مشتری وجود دارد. در صورتیکه سرمایه گذار درنظر داشته باشد از محل فروش سهام مورد نظر، نسبت به خرید سهام دیگر و در همان روز اقدام نماید، می تواند درخواست خرید خود را نیز به همان روش که اشاره گردید ثبت نماید.

  معاملات برخط (Online Trading)

  آشنايي با معاملات برخط

  با ظهور معاملات برخط (Online Trading) تحول بزرگی در سرعت و كيفيت انجام معاملات اوراق بهادار ايجاد گرديد. منظور از "معاملات برخط "  دسترسی سريع، آسان و مطمئن سرمايه گذاران به سيستم های معاملات بازارهای اوراق بهادار است. يعنی ارتباط آنلاين، هميشه و در همه جا وجود دارد، كه در آن مشتری شخصاً سفارش خود را از طريق يك كانال ارتباطي الكترونيكِ همانند اينترنت، تلفن همراه يا حتي تلفن، از طريق يك نرم افزار واسط به سامانه معاملات سازمان بورس و اوراق بهادار وارد مي كند. 


    چه نوع اوراقی را می توان به صورت آنلاين معامله نمود؟

  1)  سهام و حق تقدم سهام كليه شركت هاي پذيرفته شده در بورس 

  2)  سهام و حق تقدم سهام كليه شركت های پذيرفته شده در بازار اول و دوم فرابورس ايران  

  3) اوراق مشاركت، صكوك و گواهي سپرده

  در چه بازارها و چه نوع اوراقی را نمي توان به صورت آنلاين معامله نمود؟

  1) بازار سوم و چهارم فرابورس 

   

  2)  همه انواع معاملات عمده و بلوك 

   

  بررسی فرآیند تبادلات مالی سیستم معاملات برخط 
  معامله از طريق برداشت اتوماتيك از حساب بانكی آنلاين مشتری (برداشت آنی در اين حالت سرمايه گذار يك حساب بانكي الكترونيك به كارگزار معرفی و پس از طی فرايند مربوطه جهت فعالسازی و اتصال آن به سيستم معاملات برخط، امكان انجام معامله به صورت برداشت اتوماتيك از حساب را كسب ميكند. اين سيستم پس از ارسال سفارش مبلغ معامله را به همراه كارمزدهای مربوطه محاسبه و در حساب بانكی سرمايه گذار بلوكه مي نمايد و پس از قطعی شدن معامله مبلغ مذكور به حساب كارگزاري واريز ميگردد. شكل زیر فرآيند عنوان شده را به صورت شماتيك نمايش ميدهد. برای درك فرايند مراحل 1 تا 7 را به ترتيب دنبال نماييد .
  سبد گردانی اختصاصی

  شرکت‌های سبدگردان یکی از انواع واسطه‌های مالی هستند که به عنوان نماینده سرمایه‌گذار و به نام سرمایه‌گذار به سرمایه‌گذاری در بورس می‌پردازند که این عمل در قالب مفهوم سبدگردانی اختصاصی به این معناست که برای هر فردی متناسب با ویژگی‌های خودش سرمایه‌گذاری انجام می‌شود.

  منظور از ویژگی‌های مذکور، میزان ریسک‌پذیری و موقعیت فرد سرمایه‌گذار است. برای مثال جوانی را در نظر بگیرید که قصد تغییر شرایط مالی خود را دارد. این شخص حاضر است ریسک کند تا به اهداف مورد نظر خود برسد. در مقابل شخص مسنی که در پی زندگی آرام و بدون استرس است را در نظر بگیرید، طبعاً نوع سرمایه‌گذاری که برای این دو فرد صورت می‌پذیرد متفاوت با یکدیگر است.

  اما حال این سؤال مطرح می‌شود که سبدگردان چطور به میزان ریسک‌پذیری و در نهایت پرتفوی مناسب برای هر شخص پی می‌برد؟

  این کار توسط کارشناس تحلیلگر شرکت سبدگردان صورت می‌پذیرد و او با طرح سؤالاتی استاندارد از شخص سرمایه‌گذار، وضعیت درآمدی و هزینه‌ای وی، هدف شخص از سرمایه‌گذاری و مواردی از این دست به سطح ریسک‌پذیری سرمایه‌گذار می‌رسد و نتیجه را با سرمایه‌گذار مطرح می‌کند. سرمایه‌گذار مختار است که نتیجه را بپذیرد یا خیر، در نهایت پس از توافق طرفین بر روی نتیجه پرتفوی مناسب سرمایه‌گذار تشکیل می شود.

  * پرتفوی، مجموعه دارایی را می‌گویند.

  تفاوت سبد گردانی با سرمایه‌گذاری در صندوق چیست؟ و چرا سرمایه‌گذاران به جای ورود به صندوق به سبدگردانی ترغیب می‌شوند؟

  همان طور که اشاره شد، در فرآیند سبدگردانی برای هر یک از سرمایه‌گذاران، به صورت جداگانه سبدی تشکیل می‌شود که ترکیب آن با توجه به سطح ریسک‌پذیری سرمایه‌گذار تعیین و نظرات شخصی او در مورد سرمایه‌گذاری در نظر گرفته می‌شود. این یک تفاوت مهم در سبدگردانی است و سرمایه‌گذار در این حالت مالکیت مستقیم بر دارایی‌های سبد خود دارد، اما در صندوق‌ها این مالکیت مشاع است. در برخی موارد این مساله می‌تواند مزیت بسیار مهمی برای سرمایه‌گذاران باشد. از طرف دیگر، در صندوق‌ها، سرمایه‌گذار به صورت مستقیم اختیار اعمال نظر در ترکیب دارایی‌های صندوق را ندارد. از این بعد، سبدگردانی ساختاری منسجم‌تر، دقیق‌تر و در عین حال منعطف‌تر و منصفانه‌تر با در نظر گرفتن خصوصیات فردی مشتری را به وی پیشنهاد می‌دهد. کارمزدها و ساختار هزینه‌ای مناسب تر هم از دیگر مزایای سبدگردانی در قیاس با صندوق‌ها است.

  شرکت‌های سبدگردان دقیقا چه نوع خدماتی به سرمایه‌گذاران ارائه می‌کنند؟ شرکت‌های سبدگردان با توجه به نیروی ‌انسانی دانش بنیان و به‌کارگیری روش‌های مناسب جهت تجزیه و تحلیل مسائل بازار، توانایی ارائه خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه تشکیل سبدهای سرمایه‌گذاری و مدیریت آن را دارند. همچنین شرکت‌های سبدگردان‌ تخصص لازم برای پذیرش نقش ارکان انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری را دارند و می‌توانند سمت مدیر را به عنوان رکن اجرایی و سمت متولی را به عنوان رکن ناظر صندوق بر عهده بگیرند.

   

  مزایای سبد گردانی

  1. استفاده از تجربیات و تخصص کارشناسان این امر در کارگزاری
  2. استفاده از حداکثر سود و بازده سهام
  3. دسترسی به بازار و اطلاع سریع از وضعیت بازار سرمای
  4. امکان شرکت در عرضه های اولیه
  5. امکان تشکیل پرتفوی متنوع بهینه
  6. آگاهی از وضعیت مالی و عملیاتی شرکت های موجود در بورس اوراق بهادار

   

  شرکت‌های سبدگردان به دلیل ساختار منعطف در سرمایه‌گذاری، از مقبولیت بالایی نزد طیف‌های مختلف سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه برخوردارند. سرمایه‌گذاران حقوقی و حقیقی فارغ از اینکه با حرفه سرمایه‌گذاری تا چه حدی آشنا هستند، هر کدام به دلایل خاص خود انگیزه استفاده از این خدمات را دارند. از این طریق، اشخاص حقیقی پرمشغله و فاقد مهارت‌های تخصصی سرمایه‌گذاری، فرصت حضور در بازار را خواهند یافت و شرکت‌های حقوقی بدون از دست دادن تمرکز بر فعالیت‌های عملیاتی، سرمایه‌گذاری‌های مورد نظر خود را در بازار به انجام می‌رسانند. ارزش این خدمات وقتی مشخص می‌شود که چارچوب سرمایه‌گذاری سبدها متناسب با نیازها و خواسته‌های مشتری تنظیم شود.

  موضوع قرارداد سبدگردانی عبارتست از سبدگردانی سبداختصاصی اوراق بهادار، توسط شرکت سبدگردان با رعایت اهداف، اصول و محدودیت‌های لازم‌الرعایۀ پیوست شده در قرارداد مذکور...

  این قراردا از زمانی اجرایی می شود که:

  (الف) وجوه نقد موضوع مادۀ 6 به حساب بانکی مربوطه واریز و

  (ب) در صورتی‌که اجرای موضوع قرارداد منوط به تسلیم اوراق بهادار سرمایه گذار به سبدگردان باشد.

  همچنین سبدگردان باید در اجرای موضوع قرارداد سبدگردانی، قوانین و مقررات از جمله قانون بازار اوراق بهادار و مقرراتی که براساس قانون یادشده توسط مراجع ذی‌صلاح تصویب شده یا می‌شوند به خصوص دستورالعمل تأسیس و فعالیت سبدگردان را رعایت نماید.

  پرسشنامه اطلاعات مشتریان

  در زمینه خدمات سبدگردانی، پرسشنامه اطلاعات مشتریان (اشخاص حقیقی و حقوقی) به منظور ارزیابی میزان ریسک‌پذیری سرمایه گذاران تکمیل می‌گردد و مبنایی برای تصمیم‌گیری‌های مدیر سبد است به نحوی که با استفاده از اطلاعات این فرم و پردازش آن، سعی می‌ شود بهترین تصمیم برای حفظ منافع سرمایه‌گذار اتخاذ شود.

  تحلیل گران با داشتن تخصص و تجربه کافی، آشنایی با منابع اطلاعاتی و تحلیلی و ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران خود، کیفیت سرمایه¬ گذاری آن¬ها را افزایش می ¬دهد. تحلیل گران با تحلیل پرسشنامه اطلاعات مشتریان، در واقع اطلاعات مورد نیاز را برای سرمایه¬ گذاری متناسب با علایق و محدودیت های هر سرمایه گذار فراهم و پردازش کرده و در اختیار مدیران سرمایه گذاری قرار می دهد تا زمینه اتخاذ تصمیمات بهینه فراهم گردد.

  لازم به ذکر است که باید نسبت به صحیح بودن اطلاعات ارائه شده توسط سرمایه¬ گذاران اطمینان معقولی حاصل شود. بدین منظور ارائه این اطلاعات باید از طریق یک نظام ضابطه ¬مند نظیر سیستم پردازش اطلاعات داخلی مشتریان سبدگردان توسط شرکت سبدگردان انجام شود تا فقط افراد و یا نهادهایی که از صلاحیت و توانایی لازم برای این کار برخوردار هستند، بتوانند به نیازهای سرمایه¬ گذاران پاسخ دهند

  فرآیند سرمایه گذاری در سبد گردانی

  • مراجعه به واحد سبدگردانی
  • ارائه مدارک از سوی سرمایه گذار (اصل شناسنامه و کارت ملی)
  • تکمیل فرم های مربوطه توسط سرمایه گذار و سبدگردان
  • ارزیابی وضعیت سرمایه گذار و سنجش مسزان ریسک پذیری وی
  • واریزی وجه و ارائه اصل یا تصویر گواهینامه های مربوط به انتقال سهام
  • تنظیم قرارداد سبدگردانی
  • ارسال مدارک تکمیل شده به سازمان بورس اوراق بهادار جهت دریافت کد
  • تشکیل سبد اختصاصی سرمایه گذار
  • مدیریت حرفه ای سبد باتوجه به تحلیل های کارشناسی
  • ارائه گزارشات دوره ای به سازمان بورس و سرمایه گذار
  • تنظیم متمم قرارداد برای هرگونه برداشت فسخ و تمدید قرارداد.

   

  آغاز فعالیت هر مشتری در فرآیند سبدگردانی در بورس اوراق بهادار، با دریافت کد سبدگردانی است.:

  در صورت نیاز به دریافت کد معاملاتی برای سبد اختصاصی، سبدگردان موظف است ظرف سه روز کاری پس از انعقاد و اجرایی‌ شدن قرارداد سبدگردانی، فرم تقاضای اختصاص کد سبدگردانی را تکمیل کرده و به همراه یک نسخه از قرارداد، به شرکت سپرده‌گذاری ارایه دهد. درصورتی‌که آورده‌ مشتری، شامل اوراق بهادار باشد، مشخصات این اوراق بهادار در تقاضای اختصاص کد سبدگردانی قید می‌شود. شرکت سپرده‌گذاری، ظرف سه روز کاری پس از تکمیل مدارک و اطلاعات و به شرط احراز شرایط، کد سبدگردانی را اختصاص می‌دهد.

  نکته مهم اینکه یک سبدگردان خوب، قبل از اقدام به عملیات سبد گردانی و انعقاد قرارداد با سرمایه گذار:

  در ابتدا سرمایه گذارانش را از نظر درجه پذیرش ریسک می سنجد. این سنجش بر اساس جدیدترین روش‌های شناسایی درجه ریسک مشتریان در دنیا و با استفاده از فرم‌ها و سئوالات مشخص، بررسی روانشناسی رفتار سرمایه گذار و سایر شواهد صورت می‌گیرد. بعد از مشخص شدن سطح پذیرش ریسک سرمایه گذاران، سبدگردان به این نتیجه می‌رسد که آیا این سرمایه‌گذار برای ورود به بازار سرمایه مناسب است یا خیر. به عبارت دیگر یک سبد گردان خوب، خود فیلتری برای پذیرش سرمایه‌گذاران علاقمند به بازار سرمایه است.

  هزینه های مربوط به قرارداد سبدگردانی (کارمزد)

  1- کارمزد ثابت: کارمزد ثابت خدمات سبدگردان معادل 10,000,000 ریال (ده میلیون ریال) بطور ثابت سالانه و در انتهای سال دریافت خواهد شد.

  2-کارمزد متغیر: کارمزد متغیر براساس میزان درصد بازدهی کل سبد درطول دوره یکساله محاسبه و اخذ می¬گردد.

  در سبدگردانی برخلاف صندوق سرمایه‌گذاری، بابت ارکان از سرمایه‌گذاران هزینه‌ای دریافت نمی‌شود، به عبارت دیگر:

  هزینه‌های امین، حسابرس، نرم افزار و سایر هزینه‌های مدیریت دارایی‌ها که در صندوق‌ها از سرمایه‌گذار طلب می‌شود، بر عهده شرکت سبدگردان بوده و فقط کارمزد سبدگردانی از مشتری اخذ می‌شود. میزان کارمزد مطابق مقررات و مصوبات سازمان بورس و اوراق بهادار و قرارداد منعقده با مشتریان محاسبه می‌گردد. فرمول پیشنهادی محاسبه کارمزد معمولاً مبتنی بر عملکرد است. این روش مبتنی بر اخذ یک کارمزد ثابت اندک از بابت مدیریت سبد و اخذ کارمزد متغیر متناسب با منافع مشتری، به شرط عبور از یک نرخ توافقی سود است. این روش بر جذابیت سبدگردانی می‌افزاید؛ زیرا سرمایه‌گذار، تحمل هزینه متناسب با سود عاید شده را منطقی‌تر از پرداخت هزینه ثابت می‌داند.

  در ادامه به تفصیل راجع به چگونگی تعیین این کارمزد توضیح داده میشود:

  1-2- درصورتی که بازدهی سبد در دوره یکساله تا 20 درصد باشد، سبد در این دوره معاف از کارمزد متغیر میشود.

  2-2- درصورتی که بازدهی سبد در دوره یکساله بیش از 20 درصد باشد، کارمزد متغیر به شرح زیر محاسبه می شود:

  کارمزد متغیر دوره یکساله = (میانگین وزنی آورده سرمایه گذار * ((بازدهی سبد به درصد-20%)*20%))

  توضیح: کارمزد کل سبدگردان که توسط مشتری پرداخت می گردد، برابر با جمع کارمزد محاسبه شده در بند1 (کارمزد ثابت) و کارمزد محاسبه شده در بند2 (کارمزد متغیر) میباشد.

  خدمات سبد گردانی کارگزاری

  • ارائه گزارشات ادواری از عملکرد سبد
  • پیگیری دریافت سود سهام، اقدامات مربوط به افزایش سرمایه و شرکت در مجامع
  • در دسترس بودن کارشناسان شرکت جهت پاسخگویی به سوالات سرمایه گذاران محترم

   

  انواع سرمایه گذاري هاي مجاز در سبد:

  • اوراق بهادار قابل معامله در بورس و فرابورس
  • واحدهاي سرمایه گذاري انواع صندوق هاي سرمایه گذاري
  • قراردادهاي آتی قابل معامله در بورس و فرابورس
  • اختیار معامله قابل معامله در بورس و فرابورس
  • اوراق بهادار ناشران ایرانی (اعم از دولتی و غیر دولتی) که در بورس و فرابورس پذیرفته نشده اند.
  • انواع حسابهاي سپرده سرمایه گذاري در بانک هاي ایرانی
  • حسابهاي سپرده سرمایه گذاري در بانک هاي ایرانی مبتنی بر قیمت کالا

   

  روشهاي تجزیه و تحلیل و ارزشیابی اوراق بهادار که در تصمیمات مربوط به خرید و فروش اوراق بهادار سبدها مورد استفاده قرار می گیرند:

  تحلیلگران و کارشناسان شرکت بر اساس پیگیري اطلاعات و اخبار منتشره در بازار و در سایت هاي معتبر بورسی به تجزیه و تحلیل شرکتها می پردازند. در زمینه بررسی شرکتها عمدتا از تحلیل هاي بنیادي و بعضاً تحلیل تکنیکال استفاده می شود. گزارشات مورد نیاز توسط کارشناسان شرکت تهیه شده و در جلسات هفتگی کمیته سرمایه گذاری مورد بحث و بررسی و ارزیابی قرار می گیرد تا نتایج آن در زمینه خرید و فروش اوراق بهادار براي سبدها مورد استفاده قرار بگیرد .

  صندوق سرمایه گذاری مشترک

  طی دو دهه ی گذشته صندوق های سرمایه گذاری مشترك از محبوبیت زیادی در بین سرمایه گذاران برخوردار شده اند. در حال حاضر بیش از 80 میلیون نفر در آمریکا در صندوق های سرمایه گذاری سرمایه گذاری کرده اند و برای بسیاری از سرمایه گذاران، سرمایه گذاری در بورس به معنای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری است. در همین راستا در سرتاسر جهان صندوق های سرمایه گذاری به شکل ها و روش های مختلف و به عنوان ابزاری مفید و کارآمد برای سرمایه گذاری در اوراق بهادار شکل گرفته اند. ایران نیز از این قاعده دور نبوده است و در حال حاضر صندوق های متعددی در بازار سرمایه ی ایران در حال فعالیت هستند. در تئوری، سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری بسیار مطلوب و مورد توصیه خبرگان است، ولی در عمل این کار باید با دقت و بررسی عمیق انجام شود.

  صندوق سرمایه گذاری مشترک چیست؟

  صندوق سرمایه گذاری چیزی نیست جز مجموعه ای از سهام، اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار. در واقع می توان آن را به صورت شرکتی در نظر گرفت که در آن افراد مختلف پول های خود را روی هم می گذارند و در سبدی از اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند. درنتیجه، شما به جای سرمایه گذاری در یک سهم یا اوراق مشارکت خاص در یک صندوق سرمایه گذاری مشترک سرمایه گذاری می کنید. شما براساس قوانین و مقررات مرتبط با پرداخت مبلغی در مجموعه ی سبد سرمایه گذاری می کنید. همین تنوع در سرمایه گذاری سبب کاهش خطر آن می شود و سبب افزایش جذابیت صندوق سرمایه گذاری می شود.

  انواع متعددی از صندوق های سرمایه گذاری براساس نوع اوراق بهاداری که در آن سرمایه گذاری می کنند و نیز اهدافی که دنبال می کنند وجود دارد. بعضی از آنها عبارتند از:

  صندوق های سرمایه گذاری بازار پول، صندوق های سرمایه گذاری سهام، صندوق های سرمایه گذاری اوراق با درآمد ثابت، صندوق های سرمایه گذاری بخشی صندوق های سرمایه گذاری بین المللی و … در ایران صندوق های سرمایه گذاری در گروه صندوق با درآمد ثابت و صندوق سهام در حال فعالیت هستند.

  واحد سرمایه گذاری (Unit):

  در خرید و فروش سهام، مبنای حجم خرید یا فروش، تعداد سهم است. یعنی مثلاً سرمایه گذار سهام شرکت الف را با قیمت ۱,۰۰۰ ریال و با حجمی به تعداد ۱۰,۰۰۰ سهم خریداری نموده است. در معاملاتی که در صندوق های سرمایه گذاری اتفاق می افتد مبنای حجم خرید و فروش، واحد یا Unit گفته می شود. مثلاً یک سرمایه گذار، ۵ واحد از صندوق سرمایه گذاری مشترک را به ارزش اسمی هر واحد صندوق ۱۵,۰۰۰,۰۰۰۰ ریال خریده است.

  صدور و ابطال:
  در معاملات سهام از کلمه خرید و فروش برای نوع معامله استفاده می شود؛ اما در معاملات صندوق های سرمایه گذاری از واژه صدور (درزمان خرید) و ابطال (در زمان فروش) استفاده می شود.

  پذیره نویسی صندوق:
  پیش از شروع به کار یک صندوق، سرمایه گذارانی که تمایل به خرید واحدهای آن صندوق دارند، با تکمیل فرم پذیره نویسی و ارائه آن با سایر مدارک مورد نیاز به مدیر صندوق، می توانند اقدام به سرمایه گذاری از طریق پذیره نویسی در صندوق مورد نظر نمایند.

  ارزش خالص دارایی ها (Net Asset Value):

  ارزش خالص دارایی ها که به اختصار NAV گفته می شود، در حقیقت ارزش کل دارایی های یک صندوق است پس از کسر بدهی های آن. NAV صندوق های سرمایه گذاری به روش زیر (از چپ به راست) محاسبه می شود:

  تعداد واحدهای منتشر شده ÷ (بدهی ها – دارایی ها) = NAV

  برخی از اصطلاحات رایج

  مدیر صندوق:
  مدیر صندوق، مسئول اجرایی صندوق محسوب می شود که متخصص در بازار سرمایه و دارای دانش کافی در امر مدیریت سبدهای سرمایه گذاری صندوق است. طبق اساسنامه صندوق، مدیر صندوق موظف است گزارش پیش بینی شده و اطلاعات قابل ارائه را تهیه و تنظیم نموده، در اختیار متولی صندوق، حسابرس و سازمان بورس اوراق بهادار قرار دهد.

  ضامن
  ضامن صندوق تضمین کننده نقدشوندگی واحدهای سرمایه گذاری جهت ابطال و بازخرید واحدها در هر زمان است. علاوه براین در برخی از صندوق ها (در سهام یا با درآمد ثابت)، ضمانت دیگری به منظور پرداخت اصل سرمایه، حداقل سود برای دوره مشخص یا سود دوره ای وجود دارد که ضمانت آن ها با ضامن خواهد بود. لازم به ذکر است ضامن صندوق، رکن اختیاری در صندوق به شمار می آید.

  متولی صندوق:
  متولی صندوق مسئول نظارتی صندوق است که توسط مجمع صندوق انتخاب و مشخص می شود. از وظیفه های مهم متولی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  پیشنهاد حسابرس به مجمع صندوق
  تأیید حساب های بانکی افتتاح شده توسط مدیر برای صندوق
  نظارت مستمر بر عملکرد مدیر و ضامن
  جایگاه متولی در نقش ناظر، در واقع وکالت و امانتداری از جانب سرمایه گذاران برای نظارت بر حسن انجام امور و رعایت دقیق مفاد اساسنامه، امیدنامه و مندرجات توافق ها میان ارکان و دست اندرکاران عملیات صندوق است.

  حسابرس:
  حسابرس صندوق، رکن نظارتی صندوق است که توسط متولی صندوق از بین مؤسسات حسابرسی معتمد سازمان جهت تأیید به مجمع صندوق معرفی می گردد. مدت مأموریت حسابرس را مجمع تعیین می کند و حسابرس با قبولی سمت ارائه گردیده، وظایف و مسئولیت های محوله را طبق اساسنامه به عهده خواهد گرفت

  ترکیب سرمایه گذاری صندوق ها و انواع آن
  به طور کلی صندوق های سرمایه گذاری در ابزارهای پولی و مالی سرمایه گذاری می کنند. از ابزارهای پولی که صندوق های سرمایه گذاری در آن ها سرمایه گذاری می کنند می توان به سپرده ها و گواهی های سپرده بانکی اشاره کرد.

   ابزارهای مالی که صندوق ها در آن ها سرمایه گذاری می کنندبه ۳ دسته تقسیم می شود:
  • اوراق دارایی (مانند سهام(
  • اوراق بدهی(مانند اوراق قرضه شرکتی(
  • اوراق قرضه اوراق قرضه/مشارکت دولتی(بدون ریسک(

  تقسیم بندی صندوق ها

  بسته به اینکه صندوق ها در کدام یک از ابزارهای مالی سرمایه گذاری می کنند و روش معامله آن ها چگونه است، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود.

  تقسیم بندی صندوق ها بر اساس روش معامله:

  صدور و ابطال (خرید و فروش) واحدهای صندوق سرمایه گذاری ممکن است به یکی از دو روش زیر صورت پذیرد:

  • مراجعه حضوری به واحد پذیرش صندوق در شعب کارگزاری ها
  • از طریق سامانه معاملات برخط (آنلاین) در بازار بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران

   

  تقسیم بندی بر اساس نوع سرمایه گذاری (ترکیب دارایی ها(

   بسته به اینکه صندوق ها در کدام یک از ابزارهای مالی سرمایه گذاری می کنند، به موارد زیر تقسیم بندی می شود:
  • صندوق های سرمایه گذاری مشترک در سهام (ریسکی(
  • صندوق های سرمایه گذاری مشترک با درآمد ثابت و پیش بینی سود
  • صندوق های سرمایه گذاری مشترک مختلط
   نوع صندوق ویژگیهای صندوق
   سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت بدون ضامن نقدشوندگی و ضامن جبران خسارت یا سود- باپرداخت سود/ بدون پرداخت شود.
  فقط با ضامن نقدشوندگی و با پیش‌بینی سود- با پرداخت سود/ بدون پرداخت سود
  با ضامن نقدشوندگی و ضامن جبران خسارت یا سود- با پرداخت سود
   سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار- مختلط بدون ضامن نقدشوندگی- کوچک یا بزرگ- باپرداخت سود/ بدون پرداخت سود
   با ضامن نقدشوندگی- کوچک یا بزرگ- باپرداخت سود/ بدون پرداخت سود
  قابل معامله در بورس یا فرابورس (ETF)- بزرگ
   سرمایه‌گذاری در سهام  بدون ضامن نقدشوندگی- بدون پرداخت سود- کوچک یا بزرگ
  بدون ضامن نقدشوندگی- با پرداخت سود- کوچک یا بزرگ
  با ضامن نقدشوندگی- بدون پرداخت سود- کوچک یا بزرگ
  با ضامن نقدشوندگی- با پرداخت سود- کوچک یا بزرگ
  شاخصی- بزرگ
  قابل معامله در بورس یا فرابورس (ETF)

  نحوه صدور و ابطال واحدهای صندوق سرمایه گذاری چگونه در صندوق ها سرمایه گذاری کنیم؟

  برای آن دسته از صندوق های سرمایه گذاری که معاملات آن به صورت حضوری انجام می شود، نیاز است که سرمایه گذار با مدارک لازم به شعب صندوق مراجعه نماید. به عنوان مثال صندوق سرمایه گذاری مشترک راهنما را در نظر می گیریم، این صندوق یک صندوق سرمایه گذاری در سهام (ریسکی) محسوب می شود که سرمایه گذاری در آن از طریق مراجعه حضوری امکان پذیر است. یعنی برای سرمایه گذاری در این صندوق لازم است به ترتیب زیر عمل شود:

  مراجعه حضوری به یکی از شعب کارگزاری راهنما
  ارائه مدارک هویتی (اصل شناسنامه و کارت ملی) / معرفینامه یا وکالت نامه رسمی
  تکمیل فرم پذیره نویسی (این فرم تنها مربوط به زمان شروع به کار صندوق است) یا فرم درخواست صدور واحد سرمایه گذاری
  واریز مبلغ مورد نظر تعداد واحدهای خریداری شده به شماره حساب بانکی صندوق و ارائه فیش واریز به نماینده مدیر در صندوق
  دریافت رسید درخواست صدور واحدهای سرمایه گذاری از نماینده مدیر
  دریافت اعلامیه صدور و گواهی سرمایه گذاری حداکثر تا پایان دو روز کاری در محل ارائه درخواست

  چگونه واحدهای صندوق را ابطال کنیم؟

  همچنین اگر متقاضی تصمیم به ابطال تمام یا بخشی از واحدهای سرمایه گذاری خود را داشته باشد، با مدارک زیر به متصدی پذیرش صندوق در یکی از شعب کارگزاری راهنما مراجعه می نماید:

  مراجعه به یکی از شعب کارگزاری راهنما
  ارائه مدارک هویتی (اصل شناسنامه و کارت ملی) / معرفینامه یا وکالتنامه رسمی
  تحویل گواهی سرمایه گذاری به همراه فرم درخواست ابطال واحد سرمایه گذاری به نماینده مدیر
  تکمیل فرم درخواست ابطال واحد سرمایه گذاری
  تحویل رسید درخواست ابطال به سرمایه گذار یا نماینده قانونی وی
  صدور اعلامیه ابطال واحدهای سرمایه گذاری و تحویل به سرمایه گذار /نماینده قانونی وی
  لازم به ذکر است که قیمت ابطال هر واحد سرمایه گذاری، بر مبنای قیمت ابطال روز بعد از ارایه درخواست ابطال، محاسبه می شود. یعنی اگر شما امروز درخواست ابطال واحدهای سرمایه گذاری خود را به بخش پذیرش صندوق اعلام نمایید، واحدهای شما به قیمت فردا محاسبه خواهد شد. یکی از هزینه های موجود در صندوق ها که متوجه سرمایه گذار است، هزینه ابطال است. هزینه ابطال شامل هزینه ثابت و متغیر است. هزیته ثابت برای ابطال هر گواهی سرمایه گذاری ------- ریال است. اما هزینه متغیر ابطال طبق جدول زیر و بر اساس فاصله زمانی میان تاریخ صدور و تاریخ ابطال است.

  بازدهی صندوق ها:

  بازده صندوق های سرمایه گذاری با استفاده از ارزش خالص داراریی یا NAV ارزیابی و واحدهای آن قیمت گذاری می شوند. ارزش خالص دارایی، قیمتی است که سرمایه گذار برای خرید یک واحد سرمایه گذاری صندوق، پرداخت می کند. NAV از حاصل تقسیم ارزش مجموعه سرمایه- گذاری در صندوق بر تعداد سهام موجود در آن است که در پایان هر روز معاملاتی و با توجه به تغییرات قیمت سهام اوراق بهادار و سودهای نقدی تعلق گرفته به آن، محاسبه می شود.

  طبق آخرین آمار مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران (Fipiran) برای بررسی نوع، شرایط و بازدهی آن ها می توان به سایت این مرکز مراجعه کرد. همچنین گزارش عملکرد صندوق ها در سایت سازمان بورس و اوراق بهادار وجود دارد و سرمایه گذاران می توانند با مطالعه آن تصمیمات دقیق تری را برای انجام یک سرمایه گذاری مطمئن اتخاذ نمایند. علاوه بر این برای بررسی تاریخچه NAV یک صندوق و دریافت خروجی اکسل آن، می توانید از سایت Fipirann استفاده نمایید. برای این منظور کافی است به سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران مراجعه نموده و در تب صندوق ها گزینه “تاریخچه NAV” را انتخاب نمایید.

  سود صندوق های سرمایه گذاری:

  دوق های سرمایه گذاری به ۳ روش به سرمایه گذاران خود سود میدهند

  سود حاصل از خرید و فروش اوراق بهادار

   

  دریافت سود نقدی از اوراق بهادار (مثل سهام یا سودهای علی الحساب اوراق مشارکت)

   

  افزایش ارزش روز اوراق بهادار مثلا گران تر شدن سهام در بورس

   

  پرداخت یا عدم پرداخت سود و همچنین زمان و چگونگی آن در صندوق های سرمایه گذاری، با توجه به مندرجات امیدنامه و اساس نامه آن ها صورت می گیرد. به عنوان مثال سود مربوط به سرمایه گذاری در صندوق بانک ایران زمین، پایان هر ماه به حساب سرمایه گذار واریز می شود و یا در زمان ابطال واحدهای سرمایه گذاری به آن ها پرداخت خواهد شد. لازم به ذکر است صندوق ها این امکان را به سرمایه گذاران می دهند که به جای دریافت سود نقدی، آن را دوباره در خود صندوق سرمایه گذاری کنند.

  میزان سهم هر یک از سرمایه گذاران درصندوق ها:
  هر یک از سرمایه گذاران در صندوق های سرمایه گذاری، به نسبت تعداد واحدهای سرمایه -گذاری خود از کل واحدهای صندوق، در خالص ارزش دارایی ها سهم دارند.

  نحوه تعیین قیمت صدور و ابطال واحدهای سرمایه گذاری قیمت صدور یک واحد صندوق سرمایه گذاری چگونه تعیین می شود؟
  مالکیت واحدهای سرمایه گذاری صندوق در ۲ زمان صورت می گیرد. ابتدا در دوره پذیره نویسی اولیه و قبل از شروع فعالیت صندوق، که در این زمان هر واحد سرمایه گذاری به ارزش پایه ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال فروخته می شود. مرحله دوم پس از موفقیت در جذب حداقل سرمایه در مرحله پذیره نویسی است که در آن صدور واحدهای سرمایه گذاری صندوق برای متقاضیان به قیمت صدور اعلام شده یک روز پس از تکمیل فرم درخواست مربوطه نزد شعب معرفی شده در اساسنامه صورت خواهد گرفت. در نتیجه قیمت صدور واحدهای سرمایه گذاری در زمان پذیره نویسی معادل یک میلیون ریال و پس از آن برابر با ارزش روز واحدهای سرمایه -گذاری است.

  قیمت ابطال یک واحد صندوق سرمایه گذاری چگونه تعیین می شود؟مبنای محاسبه قیمت ابطال واحدسرمایه گذاری روز بعد از تاریخ درخواست ابطال خواهد بود. هزینه ثابت ابطال هر گواهی سرمایه گذار ۲۰,۰۰۰ ریال است. کارمزد ابطال از جمله هزینه هایی است که در صورت ابطال، به طور مستقیم توسط سرمایه گذار پرداخت می شود. میزان این هزینه،نحوه پرداخت و بازه زمانی تعیین شده برای پرداخت بر مبنای اساسنامه و امیدنامه است. پس از کسر هزینه های مربوط به ابطال طی مدت تعیین شده در امیدنامه و اساس نامه صندوق ها از تاریخ در خواست ابطال، وجه مربوطه به حسابی که سرمایه گذار معرفی نموده است، واریز خواهد شد. در صورتی که سرمایه گذار بخشی از واحدهای سرمایه گذاری خود را ابطال نماید، برای بخش باقی مانده گواهی سرمایه گذاری جدید صادر خواهد شد که مشمول هزینه صدور گواهی نخواهد بود.

  کارمزدها و هزینه های صندوق های سهام
  نحوه محاسبه کارمزد ارکان و هزینه های مربوط به صندوق سرمایه گذاری در اساسنامه و امیدنامه آن درج می شود. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین هزینه های صندوق و نحوه محاسبه آن ها می پردازیم:

  کارمزد ارکان
  یکی از مهم ترین هزینه های صندوق های سرمایه گذاری کارمزد ارکان اجرایی و نظارتی صندوق است؛ این کارمزد بایت ارائه خدمات و تحمل ریسک ضمانت نقدشوندگی صندوق به مدیر ، متولی و ضامن پرداخت می شود.کارمزد هر یک از ارکان صندوق به صورت درصدی از خالص ارزش روز دارایی های صندوق،که در امید نامه مشخص شده است، محاسبه شده و روزشمار از دارایی های صندوق کسر می شود. این نوع کارمزد پس از تایید حساب ها معمولا به صورت یک ماه یکبار پرداخت می شود. طبق امیدنامه نمونه سازمان بورس و اوراق بهادار، مجموع کارمزد مدیر، متولی و ضامن در صندوق های فعال در بازار سرمایه ۵ درصد تعیین شده است.

  هزینه های دوره ای
  هزینه هایی که به صورت دوره ای و مقطعی برای صندوق ایجاد می شود. این هزینه ها به شرح زیر است:

  هزینه حسابرس
  ین هزینه شامل دستمزدی است که بابت خدمات حسابرس صندوق در طی یک سال مالی به او پرداخت میشود.

  هزینه تاسیس و تسویه:
  ین هزینه ها شامل هزینه هایی است که پیش از دریافت مجوز و آغاز فعالیت صندوق و یا جهت انجام امور تسویه و اتمام فعالیت صندوق ایجاد می شود. این هزینه ها در امیدنامه صندوق پیش بینی شده و در طول فعالیت صندوق مستهلک می شودتا

  هزینه مجامع و عضویت در کانون ها
  سقف این نوع از هزینه ها در امید نامه صندوق پیش بینی شده است و مدیر صندوق مجاز مجاز به بیشتر از سقف تعیین شده نیست. این هزینه ها در صورت تحقق روز شمار از دارایی ها کسر شده و در طول فعالیت صندوق مستهلک می شود.

  سایر هزینه ها:
  هزینه های دیگری به جز هزینه های ذکر شده ممکن است به وجود آید که در امیدنامه و اساسنامه صندوق پیش بینی شده است، این هزینه ها از ارزش دارایی ها کسر می شود.

  هزینه های صدور و ابطال
  این نوع از هزینه ها به زمان و تعداد فرایند صدور و ابطال سرمایه گذار مربوط می شود. بر اساس امیدنامه صندوق های سرمایه گذاری در سهام این هزینه ها در دو بخش در نظر گرفته شده است. بخشی از این هزینه به صورت ثابت به مبلغ ۲۰۰۰۰ ریال است که به ازای هر فرایند صدور یا ابطال به هر گواهی سرمایه گذاری (بدون در نظر گرفتن تعداد واحدهای سرمایه گذاری) تعلق می گیرد. بخش دیگری از این هزینه ها تحت عنوان “جریمه تعجیل درخروج” است. این هزینه از سرمایه گذارانی که مدت سرمایه گذاری آن ها کمتر از ۹۰ روز باشد، به صورت پلکانی از ۱ تا ۵ درصد نسبت به قیمت ابطال دریافت خواهد شد.

  مزایای سرمایه گذاری در صندوق ها:
  استفاده از مدیریت حرفه ای و تخصصی در بازار سرمایه
  کاهش هزینه سرانه هر سرمایه گذار برای استفاده از نیروی متخصص، گردآوری و تحلیل اطلاعات
  انجام کلیه امور اجرایی برای سرمایه گذار مانند دریافت سود سهم و کوپن اوراق و …
  بهره مندی از مزایایی که سازمان و شرکت بورس در اختیار صندوق ها قرار می دهد مانند سهمیه جداگانه برای عرضه های اولیه
  کاهش ریسک نقدشوندگی در سرمایه گذاری ه ای مستقیم مانند بسته بودن نماد یا وجود صف در نماد.
  سادگی در سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران به دلیل عدم نیاز به تحلیل های پیچیده ای برای خرید و فروش
  وجود شفافیت به دلیل محاسبه روزانه NAV
  کاهش ریسک سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران به دلیل تنوع در سبد دارایی ها

  صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بازارهای بورس وفرابورس (ETF)

  ماهیت صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله
  این صندوق ها مانند صندوق های معمولی هستند ولی مانند یک سهم در بازار سرمایه معامله و قیمت آن در نتیجه عرضه و تقاضا مشخص می شود. در واقع بر خلاف صندوق های سرمایه- گذاری مشترک که فقط در پایان روز و پس از محاسبه NAV می توان آن ها را خرید و فروش نمود، این صندو ق ها را می توان مانند سهام در طول روز معامله کرد. ETFها دارای سبدی از اوراق بهادارند که بر اساس یکی از شاخص های معین بازار جمع آوری شده است. یکی از ویژگی های بارز این صندوق ها قدرت نقدشوندگی بیشتر نسبت به صندوق های معمولی است.

  ویژگی صندوق های قابل معامله (ETF)
  این صندوق ها شبیه صندوق های مشترک هستند اما معادل آنها نیستند.
  معامله آن ها به شیوه معاملات سهام عادی در بورس اوراق بهادار است.
  ETF ها می توانند در سبد متنوعی از سهام و اوراق قرضه سرمایه گذاری کنند.
  قیمت واحدهای صندوق های بورسی در طول روز نوسان دارد و در هر لحظه، به قیمت جاری بازار قابل خرید و فروش است. قیمت بازار سهام صندوق می تواند بالاتر یا پایین تر از ارزش خالص دارایی های آن باشد.
  صندوق های بورسی از طریق کارگزاری ها خرید و فروش می شوند بنابراین سرمایه گذار برای خرید این صندوق ها، هزینه های کارگزاری را پرداخت می کنند.
  صندوق های بورسی در بازارهای مالی از نقدشوندگی بالایی برخوردارند.

  اوراق مسکن

  اوراق مسکن چیست ؟

  اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن یا «تِسه» اوراق بهاداری است که توسط بانک مسکن منتشر می شود،دارندگان این اوراق علاوه بر امکان استفاده از تسهیلات مسکن، می توانند این اوراق را در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به فروش برسانند.

  کد سهامداری پیش نیاز خرید اوراق تسهیلات مسکن

  متقاضیان اوراق تسهیلات مسکن ابتدا باید با همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه خود و مراجعه به یکی از شعب بانک مسکن یا شرکت های کارگزاری عضو بورس ایران نسبت دریافت کد سهامداری اقدام و سپس فرآیند خرید این اوراق را تکمیل کنند.

  لازم به ذکر است اگر متقاضی از قبل کد سهامداری داشته باشد نیازی به دریافت کد نمی باشد.


       هر ورقه تسه معادل چقدر تسهیلات است ؟                       

  هر برگه از این اوراق معادل 500 هزار تومان تسهیلات (وام) است این اوراق ، پانزدهم هر ماه توسط بانک مسکن منتشر شده و نماد معاملاتی آن در اول ماه بعد در فرابورس ایران بازگشایی می شود و قابلیت معامله پیدا می کند. سقف این تسهیلات برای احداث، خرید و تعمیر واحد مسکونی متفاوت است.


  انواع تسهیلات خرید و تعمیر مسکن
  طبق مصوبه شورای پول و اعتبار سقف خرید و ساخت مسکن از محل اوراق تسه برای زوجینی که نخستین بار اقدام به خرید یا ساخت مسکن می کنند، برای هر یک از زوجین در شهر تهران 500 میلیون ریال و همچنین سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن در شهر تهران 600 میلیون ریال است.

  مشاهده روزانه قیمت تسه ها در سایت فرابورس
  قیمت این اوراق مانند قیمت سهام براساس عرضه و تقاضا روزانه دارای نوسان بین 5+ تا 5- می باشد. برای اطلاع از قیمت لحظه ایی اوراق تسه به وب سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به نشانی  www.tsetmc.com مراجعه نمایید.

  مدت زمان استفاده از تسه ها محدود است
  نماد معاملاتی این اوراق ترکیبی از نام ماه و دو رقم آخر سال است. برای مثال نماد معاملاتی تسهیلات مسکن بهمن ماه سال 1395 به صورت «تسه9511» نمایش داده می شود.  مدت اعتبار این اوراق از تاریخ صدور به مدت 2 سال بوده و در صورت اتمام مدت اعتبار، نماد معاملاتی آن متوقف و برگه های خریداری شده باطل می گردد. محدودیت فروش در نماد معاملاتی 9408 به بعد 4 ماه است.

  همراه تریدر آتی سکه

  اپلیکیشن "آتی همراه" اولین اپلیکیشن موبایل عرضه شده برای بازار قراردادهای آتی در بازار بورس ایران می باشد که کاربر در هر لحظه می تواند با استفاده از گوشی یا تبلت خود از وضعیت بازار و سفارشات خود مطلع شده، اقدام به خرید یا فروش نماید. "آتی همراه" برای سیستم عامل های اندروید و iOS پیاده سازی شده و بر روی گوشی و تبلت قابل اجرا است.

   

  نسخه Android
  نصب نسخه اندروید رایان همراه مشابه نصب سایر اپلیکیشن های اندرویدی است. کافی است رایان همراه را از همین صفحه دانلود کرده و در دستگاه اندرویدی خود فایل دانلود شده را نصب کنید و یا از طریق نرم افزار بازار، همراه تریدر را جستجو کرده و دانلود نمایید.

  نسخه iOS
  نصب نسخه IOS رایان همراه از طریق نرم افزارAPPStore کافی است رایان همراه را دانلود نمایید یا از همین صفحه دانلود کرده و در دستگاه IOS خود فایل دانلود شده را نصب کنید

  پس از Install نرم افزار، به setting تلفن همراه خود مراجعه نموده و پس از انتخاب گزینه General ، گزینه Device Management را انتخاب نمایید. سپس از طریق گزینه Profile، بر روی آیکون نرم افزار همراه تریدر کلیک کرده و گزینه Trust را انتخاب نمایید. بعد از آن می توانید نرم افزار همراه تریدر را باز نمایید. پس از ورود به اپلیکیشن گزینه "انتخاب کارگزاری" را انتخاب و لیست کارگزاران را به روز رسانی نمایید، سپس نام کارگزاری راهنمای سرمای گذاران را انتخاب کنید.

   

  فعال سازی همراه تریدر آتی سکه

  مشتریان معاملات آنلاین آتی سکه کارگزاری آبان جهت استفاده از این نرم افزار می بایست ابتدا نرم افزار مربوطه را نصب نمایند. سپس در صفحه ورود، شرکت کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران را انتخاب نمایند و با نام کاربری و رمز عبور معاملات آنلاین آتی سکه خود وارد نرم افزار شوند.

  برخی از مهمترین ویژگی های همراه تریدرآتی سکه

  • مدیریت سفارشات
  • دریافت پیامهای ناظر
  • مشاهده سفارشات ارسال شده توسط معامله گر
  • ارسال سفارش سریع، آسان و مطمئن
  • محاسبه میانگین قیمت موقعیت های جاری
  • محاسبه سود و زیان لحظه ای موقعیت های جاری
  • مشاهده جزئیات اطلاعات هر قرارداد به همراه عمق بازار آن
  • مشاهده آخرین وضعیت دارایی در هر قرارداد به صورت اتوماتیک
  • مشاهده لحظه ای وضعیت حساب و تعداد موقعیت های موثر در حساب تضمین
  • بروز رسانی اطلاعات نمادها با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز و با کمترین پهنای باند
  مدیر عامل:علی رستگار مقدم اعتمادی
  آدرس:تهران-خیابان مطهری-خیابان کوه نور-کوچه دوم-پلاک 16-طبقه اول
  تلفن:3-88541552
   
  مدیر عامل:محمد روحی
  آدرس:ونک - خیابان سئول - کوچه پنجم شرقی - پلاک 5
  تلفن:7-88383563
   
  مدیر عامل:محمد روحی
  آدرس:خیابان حافظ جنوبی - کوچه سام - پلاک 12 - طبقه دوم غربی
  تلفن:66705889
   
  مدیر عامل:شهرزاد رفعت پناه
  آدرس:تهران - خیابان ظفر - بین خیابانهای نسا و اطلسی - پلاك 70 - طبقه اول
  تلفن:8-22903707
   
  مدیر عامل:حسن یارجانی
  آدرس:تهران , میدان آرژانتین , خیابان بهاران , کوچه ٢٣ , پلاک ١ , واحد١
  تلفن:88710357
   
  مدیر عامل:مهدی حیدرزاده
  آدرس:تهران خیابان شریعتی – نبش خیابان هویزه -پلاک 826 – طبقه دوم – واحد 4
  تلفن:88735142, 88735680, 88736196, 88735761
   
  مدیر عامل:سید محمد حسینی عبداللهی
  آدرس:تهران خیابان حافظ بالاتر از خیابان انقلاب روبروی دانشگاه امیر کبیر کوچه شیرین پلاک 34 طبقه 1
  تلفن:91-88939890, 88809271
   
  مدیر عامل:غلامحسن آرمات
  آدرس:خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) -کوچه بیست و پنجم -پلاک 8 طبقه دوم
  تلفن:88714821, 88715063
   
  مدیر عامل:غلامحسن آرمات
  آدرس:اصفهان ،خیابان محتشم کاشانی،کوچه بیژن،پلاک90
  تلفن:03116615973, 12-03116414710
   
  مدیر عامل:صادق عجمی
  آدرس:تهران خیابان خالداسلامبولی(وزراء)،کوچه23،پلاک1جدید- ساختمان کارگزاران -طبقه همکف واحد3
  تلفن:88706570, 12-03116414710
   
  مدیر عامل:محمدبختیار نصرآبادی
  آدرس:تهران، خيابان میرداماد،جنب ایستگاه مترو، برج رز طبقه سوم واحد311،312
  تلفن:4-88323530
   
  مدیر عامل:مصطفی رضایی
  آدرس:تهران شهرک غرب میدان صنعت بلوارفرحزادی،بلواردریا(جنب بانک سپه) پلاک 260 طبقه 3.
  تلفن:88563984, 88563896
   
  مدیر عامل:سید جلال صادقی شریف
  آدرس:تهران، خ مطهری، روبروی خ شهید سرافراز، پلاک 324، طبقه 3، واحد 6
  تلفن:2088345219, 88345212
   
  مدیر عامل:سیمیندخت میردامادی
  آدرس:خیابان گاندی جنوبی،خیابان یکم،پلاک20
  تلفن:88873236, 66742085
   
  مدیر عامل:تیمور ابوحمزه
  آدرس:تهران - خيابان حافظ - پايين تر از سازمان بورس - كوچه شهيد كامران صالح - پلاك 50 - طبقه سوم
  تلفن:66740877, 66740878, 66742085
   
  مدیر عامل:ملک محمد یحیائیان
  آدرس:تهران ، خیابان میرداماد ، میدان مادر ، خیابان شاه نظری ،کوچه دوم،پلاک 37، طبقه همکف
  تلفن:9-22254127
   
  مدیر عامل:سیدعلی محمودی
  آدرس:تهران، خيابان مطهري، نرسيده به سهروردي، نبش سنندج، پلاک 108، طبقه دوم.
  تلفن:88318884
   
  مدیر عامل:نادر جزایری
  آدرس:اصفهان، خیابان میر خیابان مصلی نبش کاخ سعادت آباد مجتمع اداری پارسیان طبقه اول واحدهای ۱۵-۱۶
  تلفن:90-03116612889
   
  مدیر عامل:محمید علیخانی
  آدرس:تهران، خیابان کریمخان نرسیده به میدان هفت تیر جنب بانک انصار ساختمان 46طبقه 10 واحد 19
  تلفن:66731087
   
  مدیر عامل:سرپرست-نیما ملائی
  آدرس:تهران - خیابان طالقانی - خیابان بندر انزلی - تقاطع رودسر - پلاک 67 - ساختمان میلاد - طبقه سوم- واحد پنجم و ششم.
  تلفن:88801972, 88801979, 88949745, 88916625
   
  مدیر عامل:امیر حسین فرجادمنش
  آدرس:خيابان طالقانی - بعد از وليعصر- نبش خیابان انزلی پلاک 351 ساختمان شرکت بورس کالای ایران واحد 512.
  تلفن:81-88383576
   
  مدیر عامل:سیروس رحمانی
  آدرس:تهران - خیابان حافظ - بالاتر از ساختمان شرکت بورس و اوراق بهادار تهران - پلاک 279 - طبقه دوم - واحد 2
  تلفن:66741864, 66741865
   
  مدیر عامل:داود معمارزاده
  آدرس:تهران - خ جمهوری - بعد از سی تیر - کوچه نوبهار - ساختمان طوبی - طبقه 6
  تلفن:66724995, 66732888, 66701411
   
  مدیر عامل:حسین قلیپور
  آدرس:تهران-بلوار آفریقا- بن بست نور- پلاک 6- طبقه اول
  تلفن:7-88198501
   
  مدیر عامل:بهنام چاووشی
  آدرس:تهران، خ قائم مقام فراهانی، کوچه میرزاحسنی، پ 11، ط پنجم
  تلفن:88106106
   
  مدیر عامل:فرزام ابوعلی
  آدرس:تهران - خیابان ولیعصر-بالاترازنیایش -خیابان شهید حسین عاطفی پلاک 100طبقه 7 شمالی
  تلفن:22012620, 22012763
   
  مدیر عامل:مصطفي حقيقي مهمانداری
  آدرس:تهران،خیابان ولیعصر،بالاتر از سه راه بهشتی،بعد از کوچه نادر،پلاک ٢١١٣
  تلفن:88553030, 85510
   
  مدیر عامل:پویان دارابی
  آدرس:تهران - خیابان ملاصدرا - خیابان شیراز جنوبی - ابتدای گرمسار شرقی - پلاک 38 - طبقه پنجم
  تلفن:2-88215800, 8-88614405
   
  مدیر عامل:حمیدرضا دانش کاظمی
  آدرس:تهران - میدان ونک، خیابان ونک، ساختمان اداری نوآور، پلاک52، طبقه اول، شماره117
  تلفن:66710285, 66716285 , 66742071
   
  مدیر عامل:عبدالله سالم
  آدرس:تهران-حیابان ملاصدرا-خیابان شیخ بهایی جنوبی-جنب مسجد بقیـه ا...شماره22-ساختمان آراد
  تلفن:42718000
   
  مدیر عامل:علی اصغرزاده صادق
  آدرس:خیابان مطهری، بعد از بزرگراه مدرس، پلاک١٩٣ ،طبقه سوم، واحد غربی
  تلفن:4-88544260
   
  مدیر عامل:حسن رضایی پور
  آدرس:تهران - خیابان ولیعصر بالاتر از پارک ملت کوچه پروین پلاک 48 طبقه 3
  تلفن:16-88228411, 66988211
   
  مدیر عامل:محمدرضا سرافراز یزدی
  آدرس:تهران - بلوار آفریقا - بن بست پیروز شرقی - پلاک 13
  تلفن:31-88674421
   
  مدیر عامل:عبدالرحیم رستمکلایی
  آدرس:خیابان ولیعصر ، خیابان بزرگمهر، پلاک 16، طبقه اول، واحد 101
  تلفن:61914000
   
  مدیر عامل:ناصرآقاجانی
  آدرس:تهران، میدان آرژانتین، ابتدای احمد قصیر، پلاک 49، طبقات سوم و چهارم
  تلفن:82446
   
  مدیر عامل:محسن عباسلو
  آدرس:کرمان، خیابان هزار و یکشب، ،بین کوچه 7 و 9 ،ساختمان مهسا، طبقه 2،واحد 5
  تلفن:88203311, 88533832
   
  مدیر عامل:حسین ایزدی
  آدرس:خیابان شهید مطهری - بعد از خیابان سرافراز- روبروی ساختمان ارگ جدید بم - پ235 - واحد4
  تلفن:66728080-1
   
  مدیر عامل:محسن شهیدی
  آدرس:خیابان ولی عصر (عج)، بالاتر از میرداماد، خیابان قبادیان، پلاک 49.
  تلفن:88659635, 88659634
   
  مدیر عامل:مرتضی شریفیان
  آدرس:خیابان خالد اسلامبولی(وزراء)-خیابان سوم- پلاک 28 طبقه 5 واحد 13
  تلفن:66726227, 66726505, 66726040
   
  مدیر عامل:علیرضا رعیتی شوازی
  آدرس:یزد-بلوارجمهوری اسلامی-نبش کوچه شرق-ساختمان آنا طبقه اول
  تلفن:0351-5220458-9
   
  مدیر عامل:علیرضا فهیمی
  آدرس:تهران، میدان آرژانتین، خیابان عماد مغنیه (بلوار بهاران)، خیابان ۲۳، پلاک ۴
  تلفن:9-66743848, 3-66743222
   
  مدیر عامل:محمد عابد
  آدرس: تهران، میدان آرژانتین، خیابان عماد مغنیه (بلوار بهاران)، خیابان ۲۳، پلاک ۴
  تلفن:88480256-9, 42392000
   
  مدیر عامل:فردین آقابزرگی
  آدرس: تهران، خیابان مطهری، روبروی خیابان لارستان، پلاک 327 طبقه دهم
  تلفن:88721100-3
   
  مدیر عامل:حسین مقدم
  آدرس:تهران-خیابان ولیعصر-بالاتراز نیایش-خیابان رحیمی-پلاک4- ساختمان کارگزاری بانک تجارت-طبقه اول و دوم
  تلفن:88702572
   
  مدیر عامل:سيدرضا علوي
  آدرس:تهران-خیابان خالد اسلامبولی (وزراء)، بلوار شهید عماد مغنیه -نبش کوچه بیست و پنجم - پلاک 8
  تلفن:88306005
   
  مدیر عامل:علیرضا قنبرعباسی
  آدرس:تهران-خیابان آفریقا-خیابان دستگردی(ظفر) پلاک 277
  تلفن:88546814-17
   
  مدیر عامل:میثم کریمی
  آدرس:تهران - خیابان وزرا - نبش کوچه چهاردهم - پلاک 58 - ساختمان دیبا - طبقه دوم و سوم
  تلفن:28931158
   
  مدیر عامل:مهدی دلبری
  آدرس:تهران - شهرک غرب- بلوار دادمان- خیابان فخار مقدم - نبش بوستان دوم غربی  - پلاک 22
  تلفن:88921925-26
   
  مدیر عامل:حمید رضا مهرآور
  آدرس:تهران، خيابان آفريقا، پايين تر از چهارراه جهان کودک، نبش کوچه 25،پلاک 29، طبقه هفتم
  تلفن:88774669-71, 88648950-53
   
  مدیر عامل:سید ابراهیم عنایت
  آدرس:تهران - خیابان خالد اسلامبولی - نبش خیابان هشتم - پلاک 42
  تلفن:88726057-8
   
  مدیر عامل:حیدر سلیتی
  آدرس:ميدان آرژانتين، خيابان عماد مغنيه، خيابان 23 ، مقابل سفارت استراليا، پلاک 1، طبقه 1، واحد 7
  تلفن:88707107-9, 88104772
   
  مدیر عامل:محمد ثریانژاد
  آدرس: تهران، خیابان احمد قصیر (بخارست)، کوچه پژوهشگاه (2)، شماره 3، طبقه سوم
  تلفن:88511535
   
  مدیر عامل:سیده لیلا مجیدی زاویه
  آدرس:تهران - بلوار آفریقای شمالی - بلوار صبا - پلاک 8
  تلفن:22655911
   
  مدیر عامل:حسین خزلی خرازی
  آدرس:تهران ,میدان ونک,خیابان گاندی جنوبی ,کوچه ی ١١ (علی شهاب ) ,پلاک
  تلفن:88679103
   
  مدیر عامل:محمد مهدی بحرالعلوم
  آدرس:تهران، بلوار آفریقا، خیابان شهید کاج آبادی، پلاک 86
  تلفن:75439000
   
  مدیر عامل:عباس نیکچری
  آدرس:تهران - خیابان خالداسلامبولی (وزراء) - خیابان هفتم پلاک 6 طبقه 2
  تلفن:88106375
   
  مدیر عامل:محمد حسن ابراهيمي سروعليا
  آدرس:تهران، خیابان خالد اسلامبولی - انتهای خیابان چهارم - کوچه رفیع - پلاک 2
  تلفن:84358
   
  مدیر عامل:سید محمود حسینی پور
  آدرس:تهران، میدان آرژانتین، خیابان شهید احمد قصیر، خیابان شهید احمدیان (پانزدهم)، پلاک
  تلفن:88727657
   
  مدیر عامل:محمود آشورزاده
  آدرس:تهران، شهرک قدس (غرب)، انتهای خیابان سپهر غربی، نبش اتوبان یادگار امام (ره)، پلاک 208
  تلفن:47180000
   
  مدیر عامل:سرپرست -مهدی غفاری
  آدرس:تهران،میدان آرژانتین، خیابان عماد مغنیه (بهاران) نبش خیابان بیست و پنجم ، پلاک 4
  تلفن:8948
   
  مدیر عامل:محمدرضا امیری
  آدرس:تهران، خیابان مفتح شمالی پایین تر از خیابان مطهری ، کوچه شهید بخشی موقر، پلاک ١٢ طبقه اول
  تلفن:88832860, 88832891
   
  مدیر عامل:محمد روشن پور
  آدرس: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر (بخارست)،خيابان دوازدهم ، پلاک 7، طبقه یکم و دوم
  تلفن:42846
   
  مدیر عامل:مهدی کباری
  آدرس:تهران - خیابان سید جمالا لدین اسد‌آبادی - خیابان هفتم - پلاک ۳۲ - طبقه ۱.
  تلفن:83326
   
  مدیر عامل:ژاک نصیری
  آدرس:بلوار کشاورز - بین نادری و فلسطین - شماره 138 - طبقه دوم
  تلفن:88944428, 88933898, 88933895, 88928230
   
  مدیر عامل:عبداله رحیم لوی بنیس
  آدرس:بلوار آفریقا، بالاتر از میرداماد خیابان تابان غربی پلاک 59
  تلفن:22012883, 22012901, 22012895, 22012891
   
  مدیر عامل:اسماعیل میرزایی قمی
  آدرس: خيابان ميرزای شيرازی ، نرسيده به مطهری ، کوچه نوزدهم ، شماره 10
  تلفن:42874000
   
  مدیر عامل:مهدی میرشاه محمد
  آدرس:تهران، میدان ولیعصر، روبروی سفارت عراق، ساختمان 637، طبقه دوم
  تلفن:88903445
   
  مدیر عامل:عاطفه حقیقی نیا
  آدرس:ﺗﻬﺮﺍﻥ، سعادت آباد،میدان شهرداری، برج سرو، طبقه5،واحد5
  تلفن:6-26761502
   
  مدیر عامل:ساسان اله قلی
  آدرس: تهران ، خيابان قائم مقام فراهاني ، جنب بيمارستان تهران كلينيك ، كوچه آزادگان ، پلاك ١٧
  تلفن:86791000
   
  مدیر عامل:محسن رحمتی
  آدرس: تهران- خيابان گاندی- نبش خیابان 23- پلاک 73
  تلفن:82428
   
  مدیر عامل:سید علی هاشمی
  آدرس:تهران-میدان آرژانتین-خیابان الوند-کوچه35-ساختمان پرهام-طبقه6
  تلفن:88882265
   
  مدیر عامل:محمدحسن شمسي
  آدرس:تهران، خیابان شریعتی، نبش خیابان کلاهدوز (دولت)، برج نگین قلهک، طبقه 6، واحد 63
  تلفن:22622630
   
  مدیر عامل:حسنعلی بشارت احسانی
  آدرس:تهران،خیابان حافظ، کوچه کامران صالح، پلاک 20، طبقه اول
  تلفن:2-66729121
   
  مدیر عامل:کیارش هومن
  آدرس:تهران - یوسف آباد ، خیابان ابن سینا ، خیابان سیزدهم ، پلاک ١٣ ، طبقه دوم
  تلفن:8556285-6
   
  مدیر عامل:بهمن سیدزارع
  آدرس:تهران، خیابان سئول شمالی، خیابان هفتم ، شماره 7
  تلفن:88215904
   
  مدیر عامل:مژده ملایی
  آدرس:تهران- خیابان ولیعصر- نرسیده به سه راهی فاطمی- ساختمان اداری کامران- پلاک 1932- طبقه 2- واحد 4
  تلفن:59-88917456
   
  مدیر عامل:فرشید اردبیلیون جهانی
  آدرس:تهران-حافظ جنوبي كوچه سام پلاك15طبقه3واحد شرقي
  تلفن:55173168
   
  مدیر عامل:محمد اقبال نیا
  آدرس:تهران- خیابان ولیعصر - بالاتر از ظفر - نرسیده به بزرگراه نیایش - خیابان شهید بابک بهرامی - پلاک ۹
  تلفن:83321000
   
  مدیر عامل:محمد کفاش پنجه شاهی
  آدرس:تهران-میدان ونک- خیابان گاندی جنوبی-خیابان ۲۱- پلاك۷
  تلفن:42382
   
  مدیر عامل:مجتبی رنجبر
  آدرس:تهران- خ حافظ جنوبي ، ك شهيد كامران صالح ، ك اختر ، پ 7.
  تلفن:2-66724001
   
  مدیر عامل:شاهرخ بدیعی
  آدرس:خیابان حافظ جنوبی - بن بست ایرانیان - ساختمان 2 - طبقه دوم
  تلفن:66726011, 6723355, 66723356
   
  مدیر عامل:کمال خانزاده
  آدرس:تهران - شهرك غرب - انتهاي بلوار فرحزادي - جنب مجتمع اريكه ايرانيان - خيابان ارغوان غربي (حافظ) - پلاك ٤٨ - طبقه اول - واحد ١ و ٢
  تلفن:27631110, 27631631
   
  مدیر عامل:مهدی لاری
  آدرس:تهران، سعادت آباد، خیابان علامه جنوبی، کوچه حق طلب غربی، پلاک 31، طبقه همکف، واحد 1.
  تلفن:88691364, 88300824, 88319290, 88328848
   
  مدیر عامل:مهدی مقدسی
  آدرس:تهران، خ. گاندی، خ.۱۵، پ.
  تلفن:88784215
   
  مدیر عامل:امیر علی مستخدمین حسینی
  آدرس:تهران- خیابان حافظ- بعد از پل دوم - کوچه کامران صالح - پلاک 20 - طبقه دوم
  تلفن:8-66743087
   
  مدیر عامل:نرگس افشار
  آدرس:تهران ، خیابان حافظ جنوبی، روبروی شرکت بورس و اوراق بهادار، نبش کوچه سیمی، پلاک 37، طبقه دوم
  تلفن:16-66731315, 61984
   
  مدیر عامل:مهدی کاشی زنوزی
  آدرس:تهران خیابان جمهوری , بعد از پل حافظ , کوچه نوبهار , ساختمان طوبی , طبقه 6 واحد 18
  تلفن:051-37650240-4
   
  مدیر عامل:شهریار شهمیری
  آدرس:تهران سعادت آباد ، بالاتر از ميدان كاج ، كوچه هشتم (شهيد يعقوبي) ، پلاك ٢٧(پلاك ٣٣ سابق) ، ساختمان ABCO
  تلفن:2771
   
  مدیر عامل:فریده رضایی
  آدرس:تهران - خیابان سی تیر - پلاک 67 - واحد 2
  تلفن:66750638
   
  مدیر عامل:صفر جباری
  آدرس:تهران خیابان خالد اسلامبولی خیابان بیستم نبش کوچه شهید اسعدی پلاک١
  تلفن:57-88481651
   
  مدیر عامل:محمود گودرزی
  آدرس:ميدان آرژانتين- خيابان شهید احمدقصیر(بخارست)-خيابان ششم- پلاک 34
  تلفن:4-88550662
   
  مدیر عامل:وحید حسن پور دبیر
  آدرس:تهران - بالاتر از چهار راه ولیعصر - خیابان بزرگمهر - بعد از تقاطع فلسطین - پلاک 38
  تلفن:63486000
   
  مدیر عامل:علی متولی
  آدرس:تهران- خیابان شریعتی- خیابان دستگردی-انتهای خیابان فریدافشار- خیابان دولتشادشرقی- نبش جام- پلاک 1 واحد 5
  تلفن:6-22631662
   
  مدیر عامل:رحمان بابازاده
  آدرس:تهران - خیابان سید جمال الدین اسد آبادی - خیابان 11 - خیابان فراهانی پور - پلاک 12 - طبقه 2 و 3 شمالی
  تلفن:6-88557274
   
  مدیر عامل:محمدحسن كمال آبادي
  آدرس:تهران - خیابان مطهری - خیابان میرعماد -کوچه پنجم پلاک14
  تلفن:7168
   
  مدیر عامل:علی یار صالحی
  آدرس:میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان هفدهم (17)، پلاک بیست (20)
  تلفن:8-88718406, 88701363, 88701398
   
  مدیر عامل:هادی مهری
  آدرس:کریمخان زند، ابتدای قائم مقام فراهانی، کوچه نگین، کوچه زیبا، پلاک ۱
  تلفن:8700
   
  مدیر عامل:اسمعیل فئوادیان
  آدرس:تهران- خیابان حافظ- خالد اسلامبولی (وزراء)-کوچه ششم پلاک 17 -طبقه همکف
  تلفن:83570
   
  مدیر عامل:پیمان یادی میاندوآب
  آدرس:خیابان کریم خان، خیابان حافظ، نرسیده به خیابان رودسر، نبش کوچه هورزاد، پلاک 467 ، طبقه 1 و 4، واحد 2 و 8
  تلفن:88920126-7
   
  مدیر عامل:محسن عینی
  آدرس:تهران - آرژانتين - بلوار بيهقي - روبروي شهروند - پلاك 21
  تلفن:82450, 84051000
   
  مدیر عامل:فرهاد عبداله زاده
  آدرس:تهران - خیابان شیخ بهایی جنوبی بین همت و ملاصدرا نبش کوچه مفتاح پلاک 31
  تلفن:84450000
   

  پایگاه پردازش اطلاعات مالی بازار سرمایه

  شرکت مدیریت فناوری ایران
  مرکز مالی ایران
  رایان بورس

  پایگاه اطلاع رسانی مدیریت و دارایی اوراق بهادار

  شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه
  شرکت مدیریت دارایی مرکزی و بازار سرمایه

  پایگاه اطلاع رسانی بورس کالا و انرژی

  بورس کالا
  بورس انرژی

   

  بانک اقتصاد نوین
  آدرس: تهران - بين خيابان وليعصر و آفريقا - بلوار اسفنديار - شماره 24
  تلفن: 82330000 (021)
  صندوق پستي: 3796-19395
  كد پستي: 1968655944
  پست الكترونیکی: info@enbank.ir
  آدرس سایت: https://www.enbank.ir/Site.aspx
  بانک انصار
  آدرس: ساختمان مرکزی : تهران - خيابان پاسداران شمالی - نرسیده به صاحبقرانيه پلاک 539
  تلفن: 22815280-5 (021)
  صندوق پستي: 19575-497
  پست الکترونیکی: info@ansarbank.net
  آدرس سایت: https://www.ansarbank.com
  بانک پارسیان
  تلفن: 24-88362600 (021) و 84844000 (021)
  مركز تماس: 81151000 (021)
  دورنگار: 88362744 (021)
  تلفنبانك: 84841000 (90خط)
  پيام كوتاه: 300055
  كد پستي: 1467793811
  پست الكترونيكی: info@Parsian-bank.net
  آدرس سایت: http://www.parsian-bank.ir/Portal/Home
  بانک پاسارگارد
  آدرس: ساختمان مرکزی- بلوار ميرداماد- شماره ۴۳۰
  مدیریت امور مالی و خزانه: ۸۲۸۹۱۲۸۱ (021)
  مدیریت امور طرح و برنامه: ۸۲۸۹۱۱۳۱ (021)
  مدیریت روابط عمومی: ۸۲۸۹۱۱۰۱ (021)
  مدیریت امور اعتبارات: ۸۲۸۹۱۲۵۱ (021)
  مدیریت امورحقوقی: ۸۲۸۹۱۳۷۴ (021)
  مديريت امورعمليات ارزي: ۸۲۸۹۱۲۲۱ (021)
  مديريت امور توسعه و سرمايه انساني: ۸۲۸۹۱۳۴۱ (021)
  مديريت امور پشتیبانی: ۸۲۸۹۱۴۱۱ (021)
  مديريت امور شعب: ۸۲۸۹۱۲۰۱ (021)
  اداره سهام: 9- ۸۲۸۹۱۳۰۶
  پست الکترونيکي: contact@bankpasargad.com
  آدرس سایت : https://www.bpi.ir
  پست بانک
  تلفن : 88540300 (021)
  دورنگار: 88540410 (021)
  ارتباطات مردمی: 88502032 (021)
  پیام کوتاه: 20009604
  پست الکترونيکي: info@postbank.ir
  آدرس سایت: http://www.postbank.ir
  بانک آینده
  آدرس: تهران - خیابان شهید احمد قصیر (بخارست) - خیابان شهید احمدیان (پانزدهم) - شماره یک
  تلفن: ۸۵۹۳۰ (021)
  دورنگار: ۸۸۷۱۲۹۲۴ (021)
  پست الكترونيك: info@tatbank724.com
  آدرس سایت : https://www.ba24.ir
  بانک تجارت
  آدرس: تهران - خیابان آیت ا... طالقانی، تقاطع خیابان استاد نجات اللهی، شماره 152
  تلفن: 81041 (021)
  ارتباط مردمی: 1554 (021)
  صندوق پستی : 11365-3139-5416
  آدرس سایت : http://www.tejaratbank.ir
  بانک توسعه صادرات ایران
  آدرس: ميدان آرژانتين، خيابان شهيد احمد قصير (بخارست)، نبش خيابان پانزدهم، برج توسعه
  تلفن: 48- 88702134 (021)
  واحد شكايات اداره نظارت و بازرسي: 88700913 (021)
  ارتباط مستقيم با مديرعامل: ertebat@edbi.ir
  روابط عمومی: info@edbi.ir
  آدرس سایت: https://www.edbi.ir
  بانک دی
  آدرس: تهران- خيابان احمد قصير (بخارست)- خيابان يكم- شماره 13
  تلفن: 88553935 (021) و 88553936 (021)
  دورنگار: 88718017 (021)
  كد پستي: 1513637613
  آدرس سایت: http://day24.ir
  بانک رفاه کارگران
  آدرس: تهران- میدان ونک - خیابان ملاصدرا - خیابان شیراز شمالی- شماره 186
  تلفن: 88042875 (021) و 88041392 (021)
  دورنگار: 88049973 (021)
  کدپستی: 1991756783
  پست الکترونیکی: info@bankrefah.ir
  آدرس سایت: http://www.refah-bank.ir/portal

  بانک سامان
  آدرس: ساختمان شماره 1- خيابان احمد قصير (بخارست)- خيابان يكم- شماره 13
  تلفن: 88553935 (021) و 88553936 (021)
  دورنگار: 88718017 (021)
  كد پستي: 1513637613
  تلفن: 3-88547230 (021)
  دورنگار: 88547237 (021)
  كد پستي: 1514646611
  آدرس سایت: https://www.sb24.com
  بانک سپه
  تلفن گویا: 66743275 (021)
  سامانه پرسش و پاسخ (صندوق صوتی) : 66743274 (021)
  پیام کوتاه: 2000210
  پست الکترونیکی: pbr@BankSepah.ir
  آدرس سایت: http://www.banksepah.ir
  بانک سرمایه
  آدرس: تهران- خيابان شهيد سپهبد قرني- نبش خيابان اراك- پلاك 34
  تلفن: 84245245 (021)
  تلفنخانه: 84245245 (021)
  صندوق پستي: 6415-19395
  آدرس سایت: http://www.sbank.ir
  بانک سینا
  آدرس: تهران- خيابان استاد مطهري- شماره 187
  تلفن: 6- 88532434 (021)
  كد پستي: 1587998411
  آدرس سایت: https://www.sinabank.ir
  بانک شهر
  آدرس: خيابان سپهبد قرني- بالاتر از بيمارستان آپادانا- نبش كوچه خسرو- طبقه اول
  تلفن: 83364000 (021)
  صندوق پستی: 771-18735
  آدرس سایت: http://shahr-bank.ir
  بانک صادرات
  آدرس: خ سميه بين خيابانهاي شهيد مفتح و بهار - برج سپهر
  تلفن امور استان تهران: 20- 88307819 (021)
  تلفن ریاست روابط عمومی: 88836756 (021)
  پست الکترونیکی: info@bsi.ir
  آدرس سایت: http://www.bsi.ir/Pages/Home.aspx
  بانک صنعت و معدن
  آدرس: تهران- خيابان وليعصر- بالاتر از تقاطع چمران- ايستگاه محموديه- شماره 1655 برج فيروزه
  تلفن: 19- 22029811 (021)
  دورنگار: 22029854 (021) و 22031904 (021)
  صندوق پستی: 4456-15875
  کد پستی: 1965643511
  آدرس سایت: http://www.bim.ir
  بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران
  آدرس: تهران- بلوار ميرداماد- شماره ۱۴۴
  تلفن: ۲۹۹۵۱ (021)
  دورنگار: ۲۲ – ۲۱۶۲۱۹ (021)
  تلفن نظرسنجی و ارتباط با رئیس کل: 29954855 (021)
  دورنگار برای ارتباط با رئیس کل: 29954780 (021)
  صندوق پستی: ۷۱۷۷ / ۱۵۸۷۵
  شانی الکترونيکی رئیس کل: governor@cbi.ir
  نشانی الکترونيکی قائم مقام: h.pourmohammadi@cbi.ir
  آدرس سایت: http://www.cbi.ir
  بانک مسکن
  تلفن مرکز مشاوره و اطلاع رسانی: 1830 (براي تهران)
  تلفن مرکز مشاوره و اطلاع رسانی: 66749001 (021) براي سایر شهرها
  آدرس سایت: http://bank-maskan.ir
  بانک ملت
  تلفن: 1556
  آدرس سایت: http://www.bankmellat.ir/default.aspx
  بانک ملي
  آدرس: تهران- خيابان فردوسي– ادارات مركزي بانك ملي
  دورنگار: 66738083 (021) ـ 66738606 (021)
  تلفنخانه بانك: 60991 (021)
  واحد ارتباط مردمي: 6414 (021)
  کد پستی: 1135937681
  صندوق پستی: 144ـ 11365
  پست الکترونیکی: pr@bmi.ir
  آدرس سایت: https://bmi.ir
  بانک کارآفرين
  آدرس: خيابان وليعصر- مقابل پارك ملت خيابان ناهيد غربي- شماره 97 - ساختمان ناهید
  تلفن مديرعامل و قائم مقام: 54 -26215151 (021)
  نمابر مديرعامل و قائم مقام: 26215158 (021)
  تلفن ارتباط با مشتريان و روابط عمومي: 3- 26214991 (021)
  نمابر ارتباط با مشتريان و روابط عمومي: 26214995 (021)
  تلفن امور بین الملل: 6- 26215084 (021)
  تلفن توسعه منابع انسانی: 26214984 (021)
  تلفن امور شعب: 26214979 (021)
  تلفن امور سهام: 26215076 (021)
  تلفن مدیریت اعتبارات: 26215110 (021)
  تلفن اطلاعات اعتباری: 26215103 (021)
  تلفن بازرسی: 26214987 (021)
  تلفن تدارکات: 75-26214972 (021)
  تلفن توسعه سیستم ها و روش ها: 26215094 (021)
  تلفن ریسک: 26215097 (021)
  تلفن امور حقوقی: 26215101 (021)
  تلفن مطالعات اقتصادی سازمان: 26215117 (021)
  تلفن واحد فناوری اطلاعات: 26215050 (021)
  تلفنخانه: 8- 26214996 (021)
  نمابر تلفنخانه: 26214999 و 26215048 (021)
  تلفن شعبه ناهید: 70-26214962 (021)
  نمابر شعبه ناهید: 26214971 (021)
  کد پستی: 1966916461
  آدرس سایت: http://www.karafarinbank.ir
  بانک کشاورزي
  آدرس: تهران, بزرگراه جلال آل‌احمد, نبش خيابان پاتريس لومومبا, شماره 129
  تلفن: 84891 (021)
  دورنگار: 88289358 (021)
  کد پستی: 94316-14459
  پست الكترونیکی: info@agri-bank.ir
  آدرس سایت: http://www.bki.ir
  موسسه مالي اعتباري توسعه
  آدرس: تهران، خيابان آفريقا، چهارراه جهان کودک، نبش کوچه شهيد صانعي، پلاک 68
  تلفن: 5- 88782801 (021) – 88883000 (021) – 88884000 (021)
  کد پستی: 35191-19699
  صندوق پستي: 5986-19395
  پست الكترونيکی: info@cid.ir
  پست الکترونیکی روابط عمومی: pro@cid.ir
  آدرس سایت: http://www.cid.ir
  موسسه مالي اعتباري ثامن الائمه
  آدرس: تهران - خیابان گاندی - خیابان 15 - پلاک 25
  تلفن: 82072310 (021)
  کد پستی: 1513845313
  پست الكترونيکی: info@samentaavoni.ir
  آدرس سایت: http://www.samen.ir
  موسسه مالي اعتباري مهر
  تلفن گویا: 22770014 (021) و 22770015 (021)
  تلفن تماس با حوزه های مرکزی: 9-22770001 (021)
  آدرس سایت: https://mebank.ir
  موسسه مالي اعتباري مولی الموحدین
  آدرس: تهران، خيابان سيد جمال الدين اسد آبادي، نبش خيابان 68، پلاك 472
  تلفن: 83- 88614776 (021)
  تلفن گویا: 88608457 (021)
  نمابر: 88607660 (021)
  کد پستی: 1436973661
  پست الكترونيکی: info@iranibank.ir

  ردیف نام شرکت لوگو نام مدیر عامل آدرس کامل دفتر مرکزی تلفن دفتر مرکزی سایت
  1  آوای آگاه مهدی طحانی خیابان ولیعصر - بین میرداماد و ظفر - کوچه یزدان پناه - پلاک 91 - طبقه 10 88674750-4 http://hamfekran.com
  2   آرمان آتی تهران خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان میرداماد، خیابان قبادیان،پلاک 33 88557577-9 www.arman-ati.com
  3   ارزش پرداز آریان احمد پویان فر تهران - شهرک غرب، بلوار دادمان، روبروی بیمارستان آتیه خیابان گلستان، کوچه گلستان یکم، پلاک12 88088116 www.arzeshpardaz.com
  4  تأمین سرمایه نوین علی خوش طینت نیک نیت بلوار آفریقا-خیابان گل آذین -شماره 23 88909191 www.novinic.com
  5  نیکی‌گستر علی رحمانی "تهران شهرک غرب ، بلوار فرحزادی ، بلوار نورانی پلاک 58 ساختمان نیکی 88561468 www.nikigostar.com
  6  معیار وداد حسینی تهران، خیابان سهروردی شمالی، نرسیده به آپادانا کوچه شریف، پلاک 28، طبقه 3 واحد 6 و 7 88521425- www.meyarco.com
  7  دیدگاهان نوین جعفر نائیج حقیقی " تهران – خیابان احمد قصیر (بخارست) ، خیابان پنجم ، پلاک ۱۸ ، طبقه سوم ، واحد های ۹ و ۱۱" 88102025 www.dnovin.com
  8 هدف حافظ رضا زنگنه تهران، خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از خیابان وحید دستگردی (ظفر)، خیابان شهید بابک بهرامی، پلاک 9، طبقه سوم، واحد 5 شرقی 88729823-5  www.hadafhafez.com
  9 ابن سینا مدبر محسن عباسی تهران – خیابان ولی عصر- امانیه – قبل از پل پارک وی کوچه مهری کوچه سوسن یکم پلاک ۱۵ واحد۷ 88676718 www.ema-co.ir
  10 ایرانیان تحلیل فارابی محمد مرادی تهران، یوسف آباد، خیابان نهم، نبش ابن سینا، پلاک ۶، واحد ۶، 88556400 www.bourse24.ir
  11 مشاور سرمایه گذاری ایدۀ مفید مرتضی استهری تهران، بزرگراه آفریقا، بالاتر از جهان کودک، نبش دیدار شمالی پلاک 51 طبقه هفتم 81901172 www.mofididea.com
  12 مشاور سرمایه گذاری امین نیکان آفاق محمد آرام تهران-میدان شیخ بهایی- خیابان خدامی- پلاک ۶- کد پستی ۱۹۹۵۸۵۶۸۶۱ 88644185 http://www.aminafagh.com
  13 مشاور سرمایه گذاری مدبران هما حسین سلیمی تهران، بلوار نلسون ماندلا(جردن سابق)، کوچه گلفام، پلاک 38، واحد 101 26207917 www.modaberanhoma.com
  14 بازار سرمایه پیشگام پارتیان هومن ثابتی رحمتی تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی، زاینده رود غربی، پلاک ۴، طبقه ۳، واحد شمالی 88623899 http://parthianadvisors.com/Home/